İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Videoyu Aç İSTİHDAM SAĞLAYACAK
A
a

Eskişehir Sanayi Odası tarafından hayata geçirilecek olan ESO Meslekî Eğitim Merkezi’nin imza töreninde konuşan Celalettin Kesikbaş, “Burası Eskişehir’e istihdam sağlayıp, nitelikli eleman yetiştirecek ve aynı zamanda iyi insan, etik insan da yetiştirecek” dedi.

Eskişehir Sanayi Odası tarafından hayata geçirilecek “ESO Meslekî Eğitim Merkezi; ESO-MEM”de imzalar atıldı. 10 milyon TL’ye yapılacak ve büyük kısmı Bursa Eskişehir Bilecek Kalkınma Ajansı’nın  (BEBKA) desteği ile hayata geçecek merkezin imza törenine Vali Erol Ayyıldız, Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Tuncay Döğeroğlu, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve birçok işinsanı katıldı.
ENDÜSTRİ 4.0 MERKEZİ OLACAK
İmza töreninde konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Gençlerimize iyi bir gelecek iyi bir dünya bırakalım diyoruz ama dünyaya da iyi insanlar yetiştirmemiz gerekiyor. 22-35 yaş arası askerliğini yapmış, yetişkin, işe ihtiyacı olan ama bir vesile ile ekmeğini eline alamamış kişileri buraya çekelim istedik. Dünyaya iyi insanlar yetiştirmemiz gerekiyor, etik ve ahlakla ilgili konuları da işin içine katarak projemizde ilerlemek istiyoruz. Şu anki süreçte Turgut Reis Lisesi’nin donanımı için çalışıyoruz. ESO-MEM için teknolojiye yatırım yaparak iyileştirme çalışmaları yapmak ve Eskişehir’e bu gelişmeleri kazandırmak istiyoruz. Burası hem mesleki eğitim merkezi hem de endüstri 4.0 merkezi olacak. Sanayici ve üniversitenin ihtiyaç duyacağı bir merkez olacak diyebilirim” diye konuştu.
ZAMANIN HAYRI İSTİHDAM
Projenin çok hayırlı olacağını ve istihdam konusunun çok önemli olduğunu ifade eden Vali Ayyıldız, “Bu zamanın hayrı istihdam sağlamak ve eğitime öncelik vermektedir. Bu projeyi kendi adıma bu zamanın hayrı olarak görüyorum. Meslekî ve teknik eğitimle alâkalı her çalışmayı her projeyi ülkemizin geleceğine yapılmış bir yatırım olarak görüyoruz ve bu konuda elimizden gelen her ne varsa onu firmalarımızın hizmetine sunmaya gayret ediyoruz. İşte tüm bu sebeplerden bugün sözleşmesini imzalayacağımız bu proje çok anlamlı ve çok kıymetlidir. Projenin gençlerimize, ilimiz meslekî ve teknik eğitimine, ilimiz sanayisine, firmalarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Projeye destek sunan herkese şimdiden teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
MERKEZ HALİNE GETİRECEĞİZ
BEBKA’nın odak noktasının Eskişehir sanayisinin katma değerli ürün üreten alanlar olduğunu ve bu konuda Eskişehir’de havacılık ve raylı sistemler sektörlerinin üzerinde durduklarını belirten BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ise “Ülkemizde Eskişehir’i bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bu bağlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve Eskişehir’i yaratıcı endüstriler noktasında iyi bir konuma getirebileceğimizi düşünüyorum” dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi