İTTİFAKI SEÇMEN YAPAR ​

Videoyu Aç İTTİFAKI SEÇMEN YAPAR ​
A
a

Yaklaşan seçimleri değerlendiren CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “İttifakın önemli olanı seçmen bazında olanıdır. Siz istediğiniz kadar ittifak yapın. Ona da seçmen kendisi karar veriyor” dedi.

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ve yönetimi basınla tanışma toplantısı düzenledi. Özellikle parti içerisindeki kırgınlıkları, küskünlükleri yok etmeyi hedeflediğini söyleyen Adar, CHP’yi 31 Mart seçimlerine bir bütün halinde taşıyacaklarını kaydetti. Yılmaz Büyükerşen’in büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Aday, “Çünkü Hocam kendisini Türkiye genelinde kanıtlayan bir isim. Eskişehir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olması da bizler açısından büyük bir değer. Diğer büyükşehirlerle birlikte adaylığı açıklanacak. Muhtemelen de ayın 6’sında açıklanacak. Belediye başkanları listesi içerisinde Sayın Büyükerşen’in ismi olacak” diye konuştu.
KAVGACI BİR ÜSLUBUM YOK
“Yapım itibariyle kavgacı bir üslubum yoktur” diyen Adar, “Onun için Eskişehir’de tüm siyasi partilerle eşit koşullar içerisinde ama birbirimize hakaret etmeden, üslubumuzu o tarzda tutarak bir seçim dönemi geçirmeyi düşünüyorum. Bundan tüm Eskişehir’in faydalandığını hep birlikte göreceğiz. En son görev yaptığımım 2008-2010 yılları arasında yani yoğun olarak 2009 seçimlerini yaşadığımız dönemde, il başkanlığı yaptığım dönemde aynı üslubu devam ettirdim. Bu tarz bir seçim çalışması yürüteceğimizi arkadaşlarıma da ifade ettim. Onlarda aynı üsluba uyacaklardır” şeklinde konuştu.
ESKİŞEHİR DIŞINDA KALABİLİR
Eskişehir’de ittifak olup olmayacağı konusunda soruyu yanıtlayan Adar, “Amaç sadece seçim kazanmak olmamalı. Amaç o partinin ideolojisi doğrultusunda toplumu yönetmek olmalı. İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin görüşmeleri devam ediyor. Çok yakın bir süre içerisinde, belki yarın İYİ Parti Genel Başkanı ile Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bir araya gelecekler. Bir ittifak söz konusu olur mu bilemiyorum. Ama Eskişehir bu kapsamın belki dışında kalabilir. Çünkü İYİ Parti’nin yerel yöneticilerinin vermiş olduğu beyanatları izliyorum. ‘Biz kendi adayımızı çıkaracağız’ diyorlar. Şunu bilmek lazım ki; Eskişehir seçmenin neyi, ne zaman, nasıl yapacağını bilir. İttifakın önemli olanı seçmen bazında olanıdır. Siz istediğiniz kadar yukarda ittifak yapın, eğer aşağıda kabul görmüyorsa bu olmuyor. Onun için ittifak tabandaki seçmen bazında yapılan ittifaktır. Ona da seçmen kendisi karar veriyor. Eskişehir seçmeni gerçekten bu konuda son derece duyarlı, son derece araştırmacı ve son derecede iyi uygulayıcı” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi