İYİ PARTİ’DEN ZAM ELEŞTİRİSİ

Videoyu Aç İYİ PARTİ’DEN ZAM ELEŞTİRİSİ
A
a

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş ve STK'lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ekrem Koca memura ve emekliye yapılan zammı eleştirdi.

Parti binasında açıklamalarda bulunan STK'lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ekrem Koca, “Yaklaşık 5 milyon kamu çalışanı ve emeklisini ilgilendiren zam pazarlığında hükümet, saray ve sarı sendika üçgeninde işçiye ve memura kumpas kurmuştur” dedi.
YOK SAYILDI
Koca, sözlerine şu şekilde devam etti: “Kamu çalışanları ve emekliler ölüm gösterilerek sıtmaya razı edilmeye çalışılmaktadır. 17 yıllık AKP iktidarı boyunca kamu çalışanı ve emeklilerinin enflasyon kaybı bile karşılanmamıştır. Aynı dönem içerisinde Türkiye ekonomisinde gerçekleşen büyümeden, çalışan ve emeklilere pay verilmemiştir. Oysa ülke ekonomisinde gerçekleşen büyümede kamu çalışan ve emeklilerinin de payı ve hakkı vardır. Elektriğe yüzde 37, doğalgaza yüzde 15,akaryakıt'a 1 ayda yüzde 40, çaya yüzde 32, şekere yüzde 16, sigaraya yüzde 50, saray bütçesine yüzde 266, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüzde 26 yapıldığı bir dönemde, milletin yaklaşık yüzde 50’sini yok hükmünde saymışlardır.”
KABUL EDİLEMEZ
İl Başkanı Mehmet Ektaş ise, memura yapılan zamların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek “Ülkemizde toptan çalışanların yüzde 43’ü asgari ücretle çalışıyor. Avrupa ortalaması yüzde 8 civarı. Avrupa ortalamasının neredeyse 5 katı ortalaması var. Ülkemizdeki toplam nüfusun yüzde 20’si yani 16 milyon kişi açlık sınırının altında gelir elde ediyor. İşçi ve memur emeklisini ilgilendiren enflasyon oranı ise yüzde 35 civarıdır. Bu rakamlara baktığımızda işçiye memura verilen biçilen değer ve verilen zamlar kabul edilemez. Onların onurunu kıran aşağılayan zamdan ibarettir başka bir şey değildir. İnsanın çay olası geldi. Çaya yüzde 40 zam memurlara yüzde 4 zam verildi. Hükümet yandaşlarına dağıttığı paraları kesip dar gelirlilerin elinden tutmalı ve zamları yeniden göz geçirmelidir” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi