Jandarmadan ilçe okullarına örnek çalışma

Videoyu Aç Jandarmadan ilçe okullarına örnek çalışma
A
a

Eskişehir’de Çifteler İlçe Jandarma Komutanlığı, sorumluluk sahasında bulunan Ortaköy Mahallesi Cengiz Dağcı İlkokulu'nu 'Kardeş Okul' seçerek, ihtiyaçları ile ilgili çalışmalar yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İlçe Jandarma Komutanlığı personeli tarafından kullanılabilir hale getirilen malzemeler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Kaymakamlığı onayı ile 14 Kasım 2014 tarihinde 2 bilgisayar, 2 çelik malzeme dolabı, 2 bayrak direği ve bayrak, 1 müdür panosu, 1 sandalye, 2 Atatürk portresi, 2 adet çerçeveli Atatürk resmi, 1 adet üzerinde Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı'nın yazılı olduğu çerçeve, 2 adet bank, 11 adet ana sınıfı için tabure ve 2 adet sümen, seçilen okula teslim edildi. Okul öğrencilerine yönelik planlanan kitap yardımı ise, Milli Eğitim Bakanlığının referans olduğu yayın evlerinden talep edildi. Çifteler Kaymakamı Süleyman Çelebi, Çifteler İlçe Jandarma Komutanlığı personeli, Çifteler Cumhuriyet Savcısı Ferhat Yavuz Taşolar, Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen, Çifteler Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şen ve okulların bağlı bulunduğu mahalle muhtarlarının katılımı ile 13-19 Ocak 2015 tarihlerinde, Körhasan, Eminekin, Cengiz Dağcı, Sait halim Paşa, Zafer Hamit, Sakarya, Şehit Özcan Canavar ilkokullarında okuyan 434 öğrenciye 904 adet kitap dağıtımı sağlandı.
Öte yandan, 904 kitabın dışında, Seyitgazi İlçe jandarma komutanlığına 130, Han ilçe Jandarma Komutanlığı'na da 60 kitap verilerek öğrencilere dağıtımı yapıldı.(İHA)
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi