Jandarmadan Okul Servis Araçlarına Özel Denetim

Videoyu Aç Jandarmadan Okul Servis Araçlarına Özel Denetim
A
a

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri, Yoğunlaştırılmış Bir Şekilde “Okul Servis Araçlarına” Yönelik Özel Denetim Faaliyetleri Düzenledi.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yoğunlaştırılmış bir şekilde “Okul Servis Araçlarına” yönelik özel denetim faaliyetleri düzenledi.
Konuyla ilgili açıklamada, 2020-2021 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitimin Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvim çerçevesinde, kademeli olarak belirli sınıf seviyelerinde 12 Ekim 2020 Pazartesi günü başladığı belirtildi. Bu sebeple, çocukların huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamak, denetim faaliyetleri yoluyla servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla, 13-16 Ekim 2020 tarihleri arasında yoğunlaştırılmış bir şekilde okul servis araçlarına” yönelik özel denetim faaliyetleri icra edildiği anlatılan açıklamada, “Okul servis güzergâhları dikkate alınarak, okul servis araçları seyir halinde iken veya okul bahçe/çevresinde park halinde bulunurken yapılan denetimlerde; Sağlık Bakanlığınca yapılan uyarı ve açıklamalarda göz önünde bulundurularak Pandemi kurallarına uygun temizlik, maske ve fiziki mesafe gibi temel kurallar titizlikle kontrol edilmiştir. Denetim faaliyetleri neticesinde; Jandarma sorumluluk alanında 168 okul servis aracı kontrol edilmiş, kurallara uymayan 5 sürücüye 3 bin 200 TL idari para cezası uygulanmıştır. Geleceğimiz olan okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarının önlenmesi ve taşımacılık faaliyetinin mevzuata uygun sürdürülmesi amacıyla, okul servis araçlarına yönelik denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir” denildi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi