KADERLERİ EVLİLİKLE BAĞLANDI

Videoyu Aç KADERLERİ EVLİLİKLE BAĞLANDI
A
a

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 1992 yılında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çatışmada şehit düşen özel harekat polisi İhsan Sak’ın kızı ile İstanbul’da 1994’te şehit olan bomba imha uzmanı polis Süleyman Aktaş’ın oğlunun şehit ailelerine yönelik etkinliklerde başlayan arkadaşlıkları, evlilikle sonuçlandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğünde görev yapan gelin Aslı Sak (31) ve İl Emniyet Müdürlüğünde polis memuru olarak çalışan damat Hakan Aktaş (31), şehit ailelerine yönelik etkinliklerde arkadaş oldu.

NİKAH KIYILDI

Küçük yaştan itibaren birbirlerine teselli veren şehit çocukları, yetişkin birey olduklarında evlenmeye karar verdi. Çift, kıyılan nikahla dünya evine girmenin mutluluğu yaşadı. Hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadığını anlatan Sak, “Bu mutlu günümüzde tek eksiğimiz babalarımız. Kaderlerimiz çocukluktan beri aynı. Arkadaşlığımız da çocukluktan geliyor” dedi.

VATAN SAĞ OLSUN

Sak ile zaman zaman yollarının ayrıldığı belirten Aktaş, şöyle devam etti: “O İstanbul’a yerleşti, ben de Eskişehir’de görev yapıyorum. Fakat kaderlerimiz bizi tekrar bir araya getirdi. Babalarımızın ortak kaderi bizim hem hüznümüz hem de mutluluğumuz oldu. Allah tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Vatan sağ olsun. Biliyoruz ki şehitler ölmez. Onlar bugün burada. Bizimle beraber olduklarını hissediyoruz.” AA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi