KADIN KATİLİNE İNDİRİM YOK!

Videoyu Aç KADIN KATİLİNE İNDİRİM YOK!
A
a

Eski eşi Ayşe Tuba Arslan’ı satırla öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada Yalçın Özalpay’ın ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmesiyle ilgili gerekçeli karar açıklandı.


3. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasında mahkeme, sanık Yalçın Özalpay’ı, “tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek nitelikli kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.
MAHKEME KABUL ETTİ
Mahkemenin verdiği hükümle ilgili gerekçeli kararında, sanık Yalçın Özalpay’ın olaydan önce eski eşi Arslan’ı öldürmeye karar verdiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: “Bu kararının icrası kapsamında maktulü dönem dönem takip ettiği, öldürmeye elverişli vasıtaları temin ettiği ve bu kararında sebat ederek olay tarihi itibarıyla eylemini gerçekleştirdiği, bu haliyle sanığın maktulü tasarlayarak öldürdüğü mahkememizce kabul edilmiştir. Sanığın maktulü eziyet çektirerek öldürme saikini ortaya koyduğu, sanığın canavarca his saiki ve eziyet çektirmek suretiyle, tasarlayarak maktulü öldürdüğü mahkememizce kabul edilmiştir.” Sanık Yalçın Özalpay hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasında iyi hal ve haksız tahrik indirimi uygulanmadı.
İNANDIRICI BULUNMADI
Mahkemenin gerekçeli kararında, sanık savunmalarının inandırıcı bulunmadığı ifade edilerek, şu değerlendirmelerde bulunuldu: “Sanığın, maktulün ilk olarak ayağına vurduğuna ilişkin savunması mahkememizce inandırıcı bulunmamış ve açıklandığı üzere maktulü meydana gelen kısa kovalamaca sonucu yakaladıktan sonra elindeki satır ve üzerindeki bıçağı kullanmak suretiyle başlangıçta maktulün kafa ve boyun bölgesini hedef alarak vurmaya başladığı ve sonrasında da yine kafa ve boyun bölgesi ile vücudunun muhtelif yerlerine satır ve bıçakla birden çok kez vurarak maktulü öldürdüğü belirlenmiştir. Sanığın, maktulün kendisine karşı hakaret ettiği, kendisinin yüzüne tükürdüğüne ilişkin savunması haksız tahrik hükümlerinden faydalanmaya ve daha az ceza almaya yönelik savunmalar olarak değerlendirilmiştir.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi