KADINA ŞİDDETE TOLERANS YOK

Videoyu Aç KADINA ŞİDDETE TOLERANS YOK
A
a

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ayşe Tuba Arslan’ın boşandığı eşi tarafından öldürüldüğü olayı hatırlatarak, “Kadına şiddet konusunda hiçbir toleransımız olamaz” dedi.

Gül, bir otelde Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen Aile Hukuku Çalıştayı’na katıldı.
HERKES DÜŞÜNSÜN
Kadına şiddet konusuna yargının, devletin tüm kurumlarının özel önem vermesi gerektiğine dikkati çeken Gül, Eskişehir’de Ayşe Tuba Arslan’ın boşandığı eşi tarafından öldürüldüğü olayı hatırlatarak, “Geçtiğimiz günlerde bir ilimizde defalarca kolluğa, emniyete, yargıya, savcılığa, ilgili kurumlara ihbar ve şikayette bulunmasına rağmen, bütün hikayesi bu birimlerce bilinmesine rağmen bir kadın eski eşi tarafından katledildi. Bir kadının yaşam hakkı, feryat figanlar arasında gasp edildi. Burada herkesin başını iki elinin arasına alıp düşünmesi gerekmektedir” değerlendirmesinde bulundu.
ARAMIZDA OLABİLİRDİ
Soruşturma ve kolluk makamlarının, ilgili kurumların ihmalleri, eksiklikleri düşünmesi gerektiğinin altını çizen Gül, şunları kaydetti: “Ayşe Tuba Arslan bugün aramızda olabilirdi. Onun gibi nice kadınlar, anneler, eşler şu an aramızda olabilirdi. Bu can kurtarılabilirdi dediğimiz nice canlar zalimce cinayetlere kurban gitti. Artık bu çığlığın son bulması gerektiğine inanıyoruz. Adalet, son bir umutla, çareyle kapısına gelen kadının feryadına sessiz kalamaz, kulağını kapatamaz. Bu feryadı işitmeyen uygulama elbette HSK tarafından da denetlenmektedir. Bu konuda yargısal boyutuyla en ufak ihmal tespiti halinde HSK gerekli her türlü müeyyideyi yapacaktır.”
UNUTULMAYACAK
Bakan Gül, Ayşe Tuba Arslan başta olmak üzere cinayete kurban giden tüm kadınlara Allah'tan rahmet diledi. “Bu mesele kadına şiddet vuku bulduğunda gazetelerde üç, beş gün haber olarak kalıp, sonra unutulan bir mesele olmamalıdır” diyen Gül, kadına karşı şiddetle etkin mücadelenin tüm kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasıyla mümkün olduğunu dile getirdi. Programa, Adalet Bakan yardımcıları, yüksek mahkeme üyeleri, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile hakimler ve savcılar katıldı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi