KADINI YOK SAYAMAZSINIZ

Videoyu Aç KADINI YOK SAYAMAZSINIZ
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir’de eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın adını Yenidoğan’da, Ordu’da öldürülen Ceren Özdemir’in adını da Adalar’da açtığı gençlik merkezine verdi.

Merkezlerin açılışı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yapılacak. Odunpazarı Belediyesi kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için, halk merkezine ve gençlik merkezine erkekler tarafından öldürülen kadınların adlarını verdi.

AYNI GÜN AÇILACAK
İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak No: 31 (Adalar MİGROS arkası) adresinde bulunan Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nin açılışı, 8 Mart Pazar Günü 13.30’da yapılacak. Ceren Özdemir’in ailesinin de katılacağı tören öncesinde Adalar’dan gençlik merkezinin olduğu sokağa kadar ‘Sevgi Zinciri’ oluşturularak kadın cinayetleri protesto edilecek. Odunpazarı Belediyesi, aynı gün Ayşe Tuba Arslan Halk Merkezi’nin de açılışını yapacak. Yenidoğan Mahallesi Ali Rıza Efendi Caddesi No: 68 adresinde yer alan Ayşe Tuba Arslan Halk Merkezi’nin açılışı saat 17.00’de yapılacak. Açılışa Ayşe Tuba Arslan’ın ailesi de katılacak.

UNUTULMASINLAR DİYE
Kadın cinayetlerinin sona ermesi için bir an önce gerekli önlemlerin alınması ve siyasal iktidarın üzerine düşeni yapması gerektiğini belirten yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “İbret olsun, unutulmasınlar diye halk merkezimize ve gençlik merkezimize öldürülen 2 kadının adını verdik. Onların adları bu merkezlerde yaşayacak. Kadın cinayetlerinin yok sayılmasına, görmezden gelinmesine izin vermeyeceğiz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ile kadın erkek eşitliği sağlanmıştır. Bundan sonra, bundan geri adım atmaya ve attırmaya hiç kimse teşebbüs etmemelidir”  dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi