KADINLARA DESTEK

Videoyu Aç KADINLARA DESTEK
A
a

Büyükşehir Belediyesi S.S. Eskişehir Kadın Eli Üretim ve Pazarlama Kooperatifi arasında yapılacak ortak hizmet projesi geliştirecek çalışma hakkında konuşan CHP’li İbrahim Arslan, şiddet gören kadınlara ve muhtaç durumda olan kadınlara iş istihdamı sağlamak niyetinde olduklarını söyledi.


Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in mazeretli olması sebebiyle İbrahim Arslan başkanlığında toplandı. Meclis toplantısında gündeme gelen Sultandere Mahallesinde bulunan akaryakıt istasyonu alanı ile ticaret alanının satışı ya da 10 yıl süreyle kiralanması konusu oy çokluğuyla kabul edildi. Söz konusu karara karşı oy verdiklerini açıklayan AK Parti Meclis Üyesi Orhan Durmuş, neye göre karar alındığını bilmedikleri ve hangi gerekçe ile hangi ihtiyaca cevap vereceği konusunda soru işareti oluşturduğu için karşı oy verdiklerini söyledi. Başkan Vekili İbrahim Arslan ise akaryakıt istasyonunu alanının satışı konusunda herhangi bir netleşme olmadığını kiralama da olabileceğini belirtti.
AK PARTİLİLER KARŞI ÇIKTI
Büyükşehir Belediyesi S.S. Eskişehir Kadın Eli Üretim ve Pazarlama Kooperatifi arasında ortak hizmet projesi geliştirmek amacıyla tanzim edilen projenin kapsamını belirleyen ‘Bitkisel Üretim İş Birliği Protokolü’ taslağının değerlendirilerek, iş birliği projesinin hayata geçirilmesi, gerekli iş ve işlemlerinin yürütülmesi ve protokol imzalanması için Büyükşehir Belediye Başkanı’na yetki verilmesine AK Partililer karşı çıktı.
SORU İŞARETLERİ VAR
Gruplarında konuyla ilgili kaygıların olduğunu ifade eden AK Partili Durmuş, kadınlara yönelik her türkü desteğe hazır olduklarını hatırlatarak, “Tarım konusunda da her türlü desteği vermeye hazırız. Ancak kooperatif 7 üye ile kurulmuş, kooperatif işleyişine uygun değil. Sanki ticari kaygılar var. Bugün kooperatif vasfında değil. Soru işaretleri var. Bu yüzden ret vereceğiz” diye konuştu. Amaçlarının kadınlara destek olmak olduğuna dikkat çeken CHP’li İbrahim Arslan ise amacın kutsal olduğunu, şiddet gören kadınlara ve muhtaç durumda olan kadınlara iş istihdamı sağlamak niyetinde olduklarını aktardı.
TERMİK SANTRAL TARTIŞMASI
Alpu İlçesi Yunus Emre Mahallesine OEDAŞ tarafından enerji ihtiyacını karşılamak için elektrik trafosu yapılmak istenmesi konusu oy birliğiyle kabul edildi. CHP’li meclis üyelerinin, ilgili maddeye elektrik trafosunun termik santral için kullanılmayacağını sadece sulama ihtiyaçlarını gidermek için kullanabileceğini plan notu olarak düşmesine AK Partililer tepki gösterdi. AK Partililere yanıt veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Biz tedbirliyiz. O yüzden ki plan notu koymuşuz, tabi ki savunuruz” dedi. Uzun tartışmaların ardından ilgili madde oy birliğiyle meclisten geçti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi