Kadınlardan yogalı protesto

Videoyu Aç Kadınlardan yogalı protesto
A
a

Dede Korkut Parkı’nda yoga yapmak isteyen kadınların Cimer’e şikâyet edilmesi nedeniyle parkta bir araya gelen Eskişehirli kadınlar, yoga yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hafta sonu bir grup kadın Dede Korkut Parkı’nda yoga yapmak isterken, Cimer’e şikâyet edildiklerini öğrendi. Kadınların yanına gelen park görevlisi ve güvenlik görevlisi, parkta yoga yapmanın yasak olduğunu, izin almaları gerektiğini ifade etti. Yaşanan olayın ardından sosyal medyada da gündem olan yoga yasağına farklı kesimlerden tepkiler geldi.
KADIN DAYANIŞMASI BOZULMAYACAK
Eskişehirli kadınlar da Dede Korkut Parkı’nda bir araya gelerek, yoga yapmak isterken engellenen kadınlara destek olmak amacıyla yoga yaptı. Kadınların nerede yoga yapacağına yine kadınların karar verebileceğini ifade eden ve yoga öncesi basın açıklaması yapan Buse Aydemir, “Eskişehir Valiliğine bağlı Türk Dünyası Vakfı Dede Korkut Parkı'nda yoga yapan bir grup kadın Cimer'e yapılan bir şikayet bahane edilerek engellenmek istendi. Ardından açıklama yapan Türk Dünyası Vakfı parkta toplu etkinlik için herkesin izin alması gerektiğini söyledi. Eskişehir valisinin özgürlükleri kısıtlamaya yönelik bir süredir uygulamaya çalıştığı yasaklar, toplumsal barışı bozmaya dönük çabalardır. Valiliğin bu tavrı kadınların dayanışmasını bozamayacak. Bu yasakları da asla kabul etmiyoruz” dedi. Açıklamanın ardından kadınlar yanlarında getirdikleri matlarını çimlere sererek yoga yaptı. MELTEM KARAKAŞ


Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir