KADINLARIMIZA GÜVENİYORUZ

Videoyu Aç KADINLARIMIZA GÜVENİYORUZ
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nde ilk kadın parkomatlar Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesinde göreve başladı. Göreve başlayan kadınları ziyaret eden Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, “Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen kadınlara gerçekten her alanda çok güveniyor” dedi.

Sosyal medya duyuruları ile kadın otobüs şoförü ve kadın parkomat görevlisi istihdam edeceğini duyuran Büyükşehir Belediyesi’nde parkomatlar göreve başladı. Gelen başvurular arasından özgeçmiş değerlendirmeleri ve gerçekleştirilen mülakatların ardından çeşitli eğitimler alan kadınları, Genel Sekreter Ayşe Ünlüce de ilk günlerinde yalnız bırakmadı.
İNANIYORUM
İlk etapta 4 parkomat görevlisinin göreve başladığını belirten Ayşe Ünlüce, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kadın istihdamına büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Ünlüce “Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz her geçen gün kendisini biraz daha hissettiriyorken, kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri bizler için çok önemli. Estram bünyesinde kadın vatmanlarımız büyük bir özveriyle çalıştıklarını gördüğümüz için, otobüslerimizde ve cadde otoparklarımızda da kadın iş gücünden faydalanabileceğimizi düşündük. Bu yüzden kısa süre önce sosyal medyadan kadınlara seslenerek şartları sağlayan başvuruları bir havuzda topladık. Değerlendirmelerin ardından da bugün ilk etapta 4 kadın arkadaşımız cadde otoparklarımızda görevlerine başladılar. Kadınlara imkan verildiğinde her işi yapabilecek güçte ve azimde olduklarına inanıyorum. Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen kadınlara gerçekten her alanda çok güveniyor. Belediyemizde üst düzey bürokratlarımızın neredeyse yarısı kadın. Bu kadın istihdamını diğer birimlerimize de yaymak istiyoruz. Göreve başlayan arkadaşlarımızı kutluyorum ve kendilerine çok güvendiğimizi bilmelerini istiyorum” diye konuştu.
MUTLUYUM
Göreve başlıyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden parkomat görevlisi Dilek Çetinkaya “Uzun süredir işsizdim ve karşıma Büyükşehir Belediyemizin duyurusu çıktığında hemen başvurumu yaptım. Ben Büyükşehir Belediyesi gibi bir kurumda çalışmaktan, bu şehre hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Kadın eli değen her işin daha güzelleşeceğine inanıyorum. Bize bu imkanı veren Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ve tüm yetkililere de çok teşekkür ediyorum” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi