KAFKAS ÇOŞKUSU

Videoyu Aç KAFKAS ÇOŞKUSU
A
a

Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği (EKKKDD) ile Eskişehir Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği 20. Geleneksel Azhvala Şenliği Musaözü Köyü Piknik alanında gerçekleştirildi.

EKKKDD’nin bu yıl 20’ncisini düzenlediği Azhvala Şenliği Çerkes ve Çerkes dostlarının katılımı ile büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
YOĞUN KATILIM
Etkinliğe Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yıldız Şekerci, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, EKKKDD Başkanı Cihan Ertok, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ve çok sayıda kişi katıldı. Gecede Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin ödüllü dans ekibi Zorikavkaz, Ses Sanatçısı Betül Bilgin ve dernek eski dansçılarından oluşan ekip Şıblesho sahne aldı. Yaş ortalaması 16 olan ödüllü Zorikavkaz ekibi gecede katılımcılara coşkulu anlar yaşattı.
MUHTEŞEM EZGİLER
Betül Bilgin Çerkes ezgilerinden oluşan repartuarı ile kulakların pasını silerken, en büyük alkış Şıblesho ekibine gitti. Gecenin sonunda plaket takdimi yapıldı. Ardından tüm davetlilerin katıldığı mahalli Çerkes düğünü ile eğlence geç saatlere kadar devam etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi