KALKINMAYI DESTEKLİYORUZ

Videoyu Aç KALKINMAYI DESTEKLİYORUZ
A
a

Antalya’nın Konyaaltı Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Beylikova Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği sonucunda başlatılan proje kapsamında Antalya’nın mantarı Eskişehir’de yetiştiriliyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
2019 yılında hazırlanan “Gelin Kardeş Olalım” Projesi iş birliği kapsamında Konyaaltı’nda yetiştirilen ürünler Beylikova ilçesinde yetiştirilmeye başlanmıştı. Teknik destekle ilçede kurulan serada biyolojik mücadele uygulandı.
İNCELEME YAPTI
Söz konusu, Beylikova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait eski binada belediye iş birliğiyle kurulan “Mantar Üretim İstasyonu”nda yetiştirilen mantarları incelemek için İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş Beylikova ilçesini ziyaret etti. İl Müdürü Gümüş, İlçe Tarım Orman Müdürü ile Beylikova Organize Hayvancılık Bölgesini ziyaret ederek kurulan çiftliklerde incelemelerde bulundu, daha sonra Belediye Başkanı ve aynı zamanda Beylikova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı olan Özkan Alp’ı ziyaret ederek ilçede gerçekleştirilen tarımsal faaliyetlerle ilgili görüştü.
İŞ BİRLİĞİ YAPALIM
İl Müdürü Gümüş, tarımsal faaliyetlerin modern yöntemler kullanılmadan yürütülmesinin mümkün olmadığını ifade ederek Eskişehir adına tarımsal kalkınmayı sağlayacak yatırımlar için her zaman yatırımcılarla iş birliğine hazır olduklarını belirtti. HM
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi