KAMYONCU DERT ÇEKİYOR

Videoyu Aç KAMYONCU DERT ÇEKİYOR
A
a

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret ederek kamyoncu esnafına destek verdi.


Eskişehir Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nde Başkan Süleyman Yenipunar, yönetim kurulu üyeleri ve kamyoncu esnafıyla bir araya gelen Süllü, para kazanamayan taşıyıcıların sırtına dijital takograf uygulaması ile bir yük daha yüklendiğini söyledi. “Uygulamaya konulan her yeni düzenlemede bir kez daha canı yanan kamyoncu esnafımız, mal taşımak yerine, dert çeker hale geldi” diyen Süllü, krizin etkisi, artan mazot fiyatları ve zorlu rekabet koşullarıyla mücadele veren esnafın tepkisini haklı bulduğunu belirtti.
ÇÖZÜM BULUN
Taşıyıcıların can ve mal güvencesini, trafik güvenliğini, daha iyi koşullarda çalışmalarını sağlayacak uygulamalara karşı olmadıklarını dile getiren Süllü, para kazandıklarında ödemelerini de daha rahat yapacaklarını söyledi. Esnafın gösterdiği haklı tepki sonunda çıkan uygulamanın, 30 Haziran’a ertelenmesinin yeterli olmadığını ekleyen Süllü, “K1 belgesi devir hakkı, özel plaka tahdidi, C2 belgeli araçların yurt içi aktarma yapmasının önlenmesi, lojistik firmalarının haksız rekabete sebep olan uygulamaları, yabancı plakalı araçların taşımacılık yapmasının kontrol altına alınması, borç yapılandırılması gibi esnafın haklı taleplerine çözüm getirilmelidir” dedi.
KANUN TEKLİFİ
Süllü, sorunlarının TBMM’de takipçisi olacağını, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yazılı soru önergesi ile Dijital Takograf ve Yük Bildirimi Zorunluluğu Uygulamasının altyapısını, erteleme kararının resmi olarak bildirimini ve karar verilene kadar uygulanan cezaları sorduğunu ifade etti. Süllü ayrıca, taşıyıcıların mevcut ekonomik şartlar altında ezilmemesi için haklı talebi olan 4925 Sayılı Karayolu Taşımacılığı Kanunu’nda değişiklik yapılması için kanun teklifi verdiğini açıkladı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi