KAPANIRSA ESNAF BİTER

Videoyu Aç KAPANIRSA ESNAF BİTER
A
a

Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan Kemal Zeytinoğlu Caddesi’nin trafiğe kapatılacak olmasına ilişkin konuşan bölge esnaflarından Ziya Bulut, “Hastalık bitene kadar bunu erteleseler daha iyi. Geçen 5 saat kapandı. Esnaf hiç iş yapamadı. Kapanırsa esnaf biter” dedi.


Eskişehir’in en fazla turist çeken ve içerisinde önemli müzelerin bulunduğu Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ne ilişkin geçtiğimiz günlerde trafiğe kapatılıp, yayalaştırılacağına ilişkin karar alındığı açıklanmıştı. UKAME tarafından alınan karar neticesinde 22 Eylül’de araç trafiğine kapatılması düşünülen bölgenin iki ay daha trafiğe açık kalacağı duyurulmuştu. Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz bölge esnafı ise, yayalaştırma projesinin kendilerine zarar vereceğini söyleyerek, “Bizim arabalı müşterimizin ayağı kesilir. İşlerimiz daha da azalır” dedi.
İBRAHİM DEMİRKAPI
“Eskiye oranla düşük işler. Fiyatlarımız aynı ama atışlar çok yok. Turist gelmediği için sıkıntılı. Korona zamanında dükkân hep açıktı ama satışlar pek açılmadı. Yol kapanacak dediler. İki ay ertelendi. Esnafın satışları düşecek. Biz trafiğe kapanmasını istemiyoruz.”
KADİR ŞEN
“Vatandaş tedirgin. İşler çok yavaş. Bu bölgenin trafiğe kapanma durumu var bir de. İşler zaten zayıf bir de Kemal Zeytinoğlu Caddesi’nin trafiğe kapatılırsa Odunpazarı esnafı biter. Hiç alışveriş hareketi olmaz. Zaten insanlar Pandemiden dolayı tedirgin. Araç girmemesi kötü etkiler.”
HÜSEYİN TOPÇU
“Pandemi dolayısıyla şu anda malum sıkıntılı durumdayız. Odunpazarı turistik bir bölge olduğu için zor şartlar altında esnaflık yapıyoruz. Turist yok, zor günler geçiriyoruz. Bu yolu UKAME trafiğe kapatacak. Bu yüzden bizi daha zor günler bekliyor. Şu anda gerek yok böyle bir şeye.”
ZİYA BULUT
“Pandemi nedeniyle tüm esnafta olduğu gibi bizde de aynı sorun var. İşler durgun. Turist olmayınca buradaki esnafın işleri dip noktada. Çok büyük zarar olur yolun kapatılması. Hastalık bitene kadar bunu erteleseler daha iyi. Geçen 5 saat kapandı. Esnaf hiç iş yapamadı. Kapanırsa esnaf biter.”
RASİM OLCAY
“Şu anda işlerimiz biraz durgun gibi. Hastalık var müşteri yok. Karar alındı ama biz bu yolun trafiğe kapatılmasına sıcak bakmıyoruz. Çünkü bizim arabalı müşterimizin ayağı kesilir. İşlerimiz daha da azalır, kiraları ödeyemeyecek duruma geliriz. Kış da geliyor, işler de azalır perişan oluruz.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi