KAPILARIMIZ DAİMA AÇIK

Videoyu Aç KAPILARIMIZ DAİMA AÇIK
A
a

Eskişehir’deki Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi birlikteliğinden oluşan Tercihim Eskişehir platformunda Zirve Söyleşileri’ne konuk olan TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit önemli açıklamalarda bulundu.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Danışmanı Prof. Dr. Abidin Kılıç tarafından sunulan Zirve Söyleşilerinin konuğu Prof. Dr. Akşit “Öğrencilerimiz merak ediyor; mezun olunca TEİ de iş bulabilir miyim diye?” sorusuna “Tabi ki çalışabilirler. Uçak motoru denince daha çok mekanik akla gelir. Ancak bizde elektronik, bilgisayar, kimya, siber güvenlik, malzeme gibi branşlarda çalışanlar var. bin 200-bin 300 civarı beyaz yaka çalışanımız var. Bunun 600’ü AR-GE birimimizde çalışıyor. Mühendislerimizin üçte biri Eskişehir Üniversiteleri mezunları. Staj yapan öğrencilerimiz arasından beğendiklerimiz adaylarımız oluyor” diyerek yanıt verdi.
ÖZEL HAVAALANLARI OLACAK
Üniversite tercihi yapacak öğrenciler neden Eskişehir’i tercih etmelidir sorusuna ise, Prof. Dr. Akşit “Eskişehir’de büyükşehirlerde olan stres kaynakları ve sorunları yok. Butik ama çok da küçük bir şehir değil Eskişehir. Her yer çok güzel. Ulaşım sorunu yok. Hızlı tren ile Ankara ve İstanbul ile ulaşımı büyük avantaj. Covid19’dan sonra dünyada birçok şey değişecek. Toplu ulaşımların azalacağını göreceğiz. Benim tahminim butik, küçük ailelere özel havaalanları olacak. Bunları yakında göreceğiz” yanıtını verdi.
NOT İÇİN OKUMAYIN
Son olarak da “Sadece not için okumayın. Bilgi çok önemlidir. Öğrencilikte öğrenmek için olanaklarınız var. Mesleğinizle ilgili pratik çalışmalar da yapabilirseniz bu en iyisidir. Pratik iş tecrübesi önemlidir. İş tecrübesi olan kendi piyasasını yükseltir. Yabancı dil de çok önemlidir. Alanıyla ilgili de bir yazılımı, kodu bilmeliler” diyerek sözlerini tamamladı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi