Karamık Gölü’nde 6 Gün Arayla İkinci Sazlık Alan Yangını

Videoyu Aç Karamık Gölü’nde 6 Gün Arayla İkinci Sazlık Alan Yangını
A
a

Afyonkarahisar’In Çay İlçesine Bağlı Armutlu Köyü Sınırları İçerisinde Kalan Karamık Gölü Sazlık Alanında 5 Gün Sonra Yine Yangın Çıktı. Yaklaşık 2 Dekar Alanın Zarar Gördüğü Yangını Kontrol Altına Almak İçin İtfaiye Ekiplerinin Müdahalesi Sürerken, Drone İle Çekilen Görüntülerde Alevler Yaklaşık 200 Metre Uzunluğunda Bir Çizgi Halinde Görüntülendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine bağlı Armutlu köyü sınırları içerisinde kalan Karamık Gölü sazlık alanında 6 gün sonra yine yangın çıktı. Yaklaşık 2 dekar alanın zarar gördüğü yangını kontrol altına almak için itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürerken, drone ile çekilen görüntülerde alevler yaklaşık 200 metre uzunluğunda bir çizgi halinde görüntülendi.
Yangın, Çay ilçesine bağlı Armutlu köyünün Karamık Gölü kıyısında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz 25 Eylül de Bulanık köyü yakınlarından çıkan ve güçlükle söndürülen yangın bu defa Armutlu köyünün göle kıyısı olan bölgede çıktı. Çevre sakinlerinin zarar vermesi ile bölgeye Çay Belediyesi ile çevre beldelerden itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin alevlere müdahalesi sürerken, olayda önceki yangında olduğu gibi yine hayvanların yediği otların ve kamışların yandığı belirtildi. Akşam saatlerinde başlayan yangını kontrol altına almak için ekipler yoğun bir uğraş verirken, zaman zaman metrelerce yükseğe çıkan alevler İhlas Haber Ajansı (İHA) ekibi tarafından havadan drone ile görüntülendi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi