Karar yetersiz!

Videoyu Aç Karar yetersiz!
A
a

Ayşe Tuba Arslan davasını takip eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir adliyesi önünde yaptığı açıklamada kararın eksik ve yetersiz olduğunu söyledi.

Boşandığı erkek tarafından sokak ortasında satırlı saldırıya uğrayan ve katledilen Ayşe Tuba Arslan davasında, katil Yalçın Özalpay için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, 23 suç duyurusuna rağmen Arslan’ı koruyamayan kamu görevlileri hakkında hiçbir işlem yapılmaması tepki yarattı. Davayı başından beri takip eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer “Mahkeme böyle bir caniye verilmesi gereken cezayı indirimsiz olarak verdi. Ama kararın vicdanlarda yer bulması için Ayşe Tuba’yı yaptığı 23 suç duyurusuna rağmen koruyamayan emniyet, yargı ve diğer kamu kurumlarının mensupları hakkında caydırıcı yaptırım uygulanması gerekir” dedi.
220 GÜN GEÇTİ
Hakimler Savcılar Kurulu ile Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, bu cinayette ihmali olanlarla ilgili başlattığı inceleme ve soruşturma sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılmadığına dikkat çeken Çakırözer, “Ayşe Tuba’nın öldürülmesinden bu yana 220 gün yani yedi buçuk ay geçti. Yaptığı 23 suç duyurusuna rağmen onu koruyamayan ve bu nedenle göz göre göre öldürülmesinde sorumluluğu olan yargı, emniyet mensupları ile Aile Bakanlığı Şiddet Önleme Merkezi uzmanları hakkında hala bir işlem yapılmadı. Soruşturmanın bitip bitmediği bile açıklanmış değil. Devlet bu soruşturmayı derhal bitirmek ve sonuçlarını Ayşe Tuba’nın acılı ailesi ve kamuoyu ile paylaşmak zorundadır” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi