KARARLILIKLA UYGULUYOR

Videoyu Aç KARARLILIKLA UYGULUYOR
A
a

Mart ayı başında Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı’nı hazırlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, salgının yayılmasını önlemek amacıyla uygulamaya koyduğu eylem planını kararlılıkla uyguluyor.

Korona virüs salgınının dünya genelinde etkili olmaya başlamasıyla birlikte Mart ayı başında Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını hazırlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, virüs Türkiye’ye sıçramadan alacağı önlemleri planladı. Planlama kapsamında birçok önlem alan Büyükşehir Belediyesi, alınan tedbirleri kararlılıkla uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda öncelikle belediye personeline Covid-19 konusunda bilgilendirici eğitimler verilirken, personel sayısı da hizmetlerin aksamayacağı şekilde azami sayıya indirildi.
 
MÜZELER KAPATILDI
Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Canlı Tarih Sahnesi ve Kent Belleği Müzesi geçici süreyle ziyarete kapatılırken, Masal Şatosu, Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi ile Hayvanat Bahçesi de bu süreçte tedbir amaçlı ziyaretçi kabul etmiyor. Binlerce kişiye farklı alanlarda eğitim veren ESMEK de bu süreçte geçici süreyle eğitime ara verdi.
 
DEZENFEKSİYONA ÖNEM VERİLİYOR
Tramvaylar ve otobüsler başta olmak üzere duraklar ve bilet gişelerinde dezenfeksiyona büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, düzenli olarak yapılan temizliklerin haricinde her gün binlerce kişinin kullandığı araçlarda özel ilaçlar ile dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor. Ayrıca kurulan mobil ekipler ile gün içerisinde de tramvaylar ve otobüslerin son duraklarında sefer saatleri beklenirken araçlar dezenfekte ediliyor. Salgın hastalık konusunda risk grubunda bulunan vatandaşların yoğunlukla kullandığı kent içi mobilyalar sık sık ilaçlanırken, oturma grupları da Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan önlemler gereği kaldırıldı.
 
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRETSİZ
Salgına karşı yürütülen ortak mücadelede özveriyle çalışan sağlık çalışanlarını unutmayan Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte kamuda ve özelde çalışan sağlık çalışanları ile eczacıların tramvaylar ve belediye otobüslerinden ücretsiz olarak faydalanabileceğini duyurdu. Belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada “Ortak mücadelemizde daima yanınızdayız!” mesajı verildi. Ayrıca yolcu sayılarının %80 oranında azalmasıyla birlikte tramvaylar ve otobüsler seferlerinde de düzenlemeye gidildi.
 
MEKANİK SAYAÇTA SU KESİLMİYOR
Korona virüsten korunma önlemleri kapsamında mekanik sayaç kullanan Eskişehirlilerin 1 Mayıs 2020 tarihine kadar sularının kesilmeyeceğini duyuran ESKİ, mekanik sayaç kullanmayan 65 yaş üstü, engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için de mobil ekipler oluşturdu. Vatandaşlar 185’i arayarak adreslerini bildirmeleri halinde, ekipler tarafından kapılarına gidilerek 10 metreküp avans su yükleniyor.
 
GÜVENLE TÜKETEBİLİRSİNİZ
Covid-19 önlemleri kapsamında Halk Ekmek’teki tüm çeşitlerin el değmeden poşetlenerek halka ulaştığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, hijyen konusunda titizlikle çalıştıkları Halk Ekmek, Halk Süt ve Halk Yumurta’yı vatandaşların güvenle tüketebileceğini ifade ettiler.
 
VATANDAŞ BİLİNÇLENDİRİLİYOR
Sosyal medya hesapları başta olmak üzere bilboard, raket, broşür ve el ilanları ile Covid-19 konusunda vatandaşları bilgilendiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara sık sık ‘Evde kalın’ çağrısı yapıyor. Vatandaşlar her türlü talep ve şikayetlerini sosyal medya aracılığı ile Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştırırken, belediyeye olan ödemelerini de online olarak internet üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi