Kardeşliğin Ülkesini Kuracağız

Videoyu Aç Kardeşliğin Ülkesini Kuracağız
A
a

Eskişehir Demokrasi Güçleri, HDP İzmir İl Binası’na yapılan saldırıyı protesto etti. Ulus Anıtı önünde açıklama yapan ve “Kardeşliğin ülkesini kuracağız” diyen HDP Eskişehir İl Başkanı Şükriye Ercan, “Bu ülkede katillerin aklanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
HDP İzmir İl Binası’na silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda parti çalışanı 38 yaşındaki Deniz Poyraz yaşamını yitirdi. Eskişehir Demokrasi Güçleri, HDP İzmir İl Binası’na yapılan saldırıyı protesto etti. Ulus Anıtı önünde toplanan kitle, ‘Yaşasın halkların kardeşliği’, ‘Faşizme ölüm halka hürriyet’ sloganları attı. Grup adına basın açıklamasını yapan HDP Eskişehir İl Başkanı Şükriye Ercan, “HDP İzmir İl Binası’nın karşısında polis noktası olmasına rağmen, eli silahlı bir saldırgan rahatça binaya girerek Deniz Poyraz’ı katletti. Gözdağına teslim olmayacağız. Eşitlikten, özgürlükten, adaletten, kardeşlik ve barıştan yana olanlar olarak omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz. Aynı zamanda bir kez daha bu ülkede katillerin aklanmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.
BİRLEŞİK MÜCADELEYİ KUŞANALIM
Barışa ve demokrasiye inandıklarını söyleyen Ercan, “HDP İzmir İl Binası’na yönelik katliam saldırısı sadece HDP’ye değil tüm halklara, işçilere, emekçilere, Kürt halkına, direnişi kırılmayan emekçi halklaradır. Gün; faşizmin saldırganlığına, iç savaş politikalarına, ezilenlerin, gençlerin ve kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesini kanla bastırma siyasetine karşı HDP’yi sahiplenme, faşizme karşı birleşik mücadeleyi kuşanma günüdür” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından bir grup eylemci, sloganlarla İsmet İnönü Caddesi’nden HDP Eskişehir İl Binası’na yürüdü. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi