KARLA MÜCADELE

Videoyu Aç KARLA MÜCADELE
A
a

Büyükşehir Belediyesi, etkisini göstermeye başlayan kar yağışıyla birlikte özellikle kırsalda sorumluluğunda bulunan bölgelerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler başlayan kar yağışı ile birlikte ulaşıma elverişsiz hale gelen yollarda karla mücadele ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına hız verdi.
KIRSALDA ÇALIŞMA
Büyükşehir Belediyesi ekipleri Eskişehir merkez ilçe ve mahalleleri ile İnönü, Günyüzü, Sarıcakaya, Mihalıççık, Seyitgazi, Sivrihisar gibi kar yağışının yoğun olduğu yerlerde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle kırsal mahalle yollarında başlattıkları çalışmalarla vatandaşların ulaşım engelinin ortadan kaldırıldığını belirten ekipler, Eskişehir genelinde yolların sürücüler açısından emniyetli hale gelmesi için gerekli çalışmaların yapılıp, kar yağışına karşı önlemlerin alınmaya devam ettiğini ifade etti.
TUZLAMA YAPILDI
Kent merkezinde de önceliğin otobüs güzergâhları, ana caddeler ve hastanelerin acil servis girişleri olduğunu belirten yetkililer bu alanlarda tuzlama çalışması yapıldığını belirterek sürücüleri araçlarına kış lastiği taktırmaları ve araçlarında mutlaka zincir bulundurmaları konusunda uyardı. HM
 
1000
icon
Vural 31 Aralık 2019 15:57

dün ana caddeler bile perişandı hiç bir çalışma yoktu.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi