KAYITSIZ KALAMAYIZ

Videoyu Aç KAYITSIZ KALAMAYIZ
A
a

Kayıhan Sokakta bir araya gelen ve Odunpazarı Belediyesi’nin meclisinden geçen içkili yerler maddesini protesto ettiklerini söyleyen Memur Sen Eskişehir İl Temsilcisi Muammer Karaman, “Mahallelilerde oluşan kaygılara, sesimizi duyurun diyen insanlara kayıtsız kalamayız. Yanlışı önlemek bizim vazifemizdir” dedi.


Odunpazarı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında İçkili Yerler Tespit Komisyonu'na gelen ve içkili yerler bölgesinin belirlenmesi ile ilgili madde görüşüldü. Söz konusu madde ile Adalar Sokak, Başarılı Sokak, Kayıhan Sokak, Millet Caddesi, Fakülte Sokak, Sarılar Sokak, Nilüfer Sokak, 511. Sokak oy çokluğu ile içkili yerler bölgesi olarak tespit edildi.
BARLAR SOKAĞI İSTEMİYORUZ
Karara tepki gösteren ve Memur Sen İl Temsilciliği’nin çağrısıyla Kayıhan Sokakta toplanan vatandaşlar, ellerindeki pankartlarla karar tepki gösterdi. ‘Barlar sokağı istemiyoruz’, ‘Kayıhan Sokak çocuklarındır’, ‘Mahallemde meyhane istemiyorum’ diye sloganların atıldığı basın açıklamasına AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan ve AK Partili meclis üyeleri de katıldı.
KARARDAN VAZGEÇİN
Kayıhan Sokak’ta 23 adresin içkili yer olarak tespit edildiğini belirten Karaman, “Kayıhan Sokağa 80 ile 300 metre mesafede ilkokulumuz, kız ve erkek liselerimiz, bu ülke için can veren kahramanlarımızı defnettiğimiz şehitliğimiz, 3000 kişilik bir camimiz ve özel hastane varken Kayıhan Sokakta 2 ile 24 numaralı adresler arasında bulunan 23 meskeni içkili iş yerine dönüştürmeyi ve barlar sokağı oluşturmayı hangi siyasi görüşten olursa olsun bu şehri seven çocuklarımızı ve gençlerimizi düşünen hiçbir kimse kabul edemez. Eskişehir’in huzurunu bozacak çocuk ve gençlerin ahlaki gelişimini olumsuz etkileyecek kamu görevlilerinin yükünü arttıracak bu uygulamanın tümüne itiraz ediyor protesto ediyor ve bugünden itibaren Odunpazarı’nda barlar sokağı oluşturmaktan vazgeçildiğinin açıklanmasını istiyoruz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi