KAZANIMLARDA İMZAMIZ VAR!

Videoyu Aç KAZANIMLARDA İMZAMIZ VAR!
A
a

Türk-İş’in 70’inci kuruluş yıl dönünü dolayısıyla sendika üyeleriyle birlikte Ulus Anıtı önünde açıklama yapan İl Temsilcisi Orhan Demir, ülkede, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edinilen kazanımlarda Türk-İş imzasının olduğu söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Türk-İş İl Temsilcisi Orhan Demir, Türk-İş’in 70’inci kuruluş yıl dönünü ile ilgili Ulus Anıtı önünde bir araya gelen sendika üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı. İl Temsilcisi Orhan Demir, “Yurdumuzun en eski ve en büyük emek örgütü Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu önümüzdeki Pazar günü 70’inci yaşını kutlayacak” diyerek sözlerine başladı.
YAŞANIR BİR DÜNYA İÇİN
Türk-İş’in kurulduğu günden bugüne ülke emekçilerine umut olduğunu vurgulayan Demir, “Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri; yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz konusu olunca yüzünü Türk-İş’e döner” dedi. Ülkede, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edinilen kazanımlarda Türk-İş imzasının olduğu söyleyen Demir, “Türk-İş, verdiği mücadele kimse geçim sıkıntısı çekmesin kimse çocuğunun önünde mahcup olmasın diyedir. Türk-İş, sosyal adaleti savunur; birinin yiyip, diğerinin bakmadığı kıyametin kopmadığı yaşanır bir dünya için mücadele verir” dedi. Türk-İş’in 70 yılı geride bıraktığını söyleyen Demir, “Türk-,İş örgütlü 100 binlerce üyesi ve yurdumuz emekçileri sayesinde bugüne kadar geldi. Kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı” diye konuştu.
ATIŞKAN İŞÇİSİ YALNIZ KALMAYACAK
 Konuşmasının sonunda Atışkan yapı patronuna da seslene Demir, “İşçinin uzattığı eli havada bırakma, bu işi bir an önce bitirelim. Gerekirse bu mücadeleyi aylarca sürdüreceğiz. Atışkan işçisini kimse ortada bırakmayacak. Gelin ortak bir noktada buluşalım” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi