KENDİSİNİ ÇOCUKLARA ADAYACAK

Videoyu Aç KENDİSİNİ ÇOCUKLARA ADAYACAK
A
a

Eskişehir’de bir çini atölyesinin işletmesini yapan Serpil Işık, oğlu gibi özel eğitim gören çocuklara çini sanatını öğretmek için yetkililerden yardım istiyor.

Özel eğitim alan oğlunun çini sanatına yönelmesinin olumlu etkilerini gören Serpil Işık, kendisini özel çocuklara adamak istiyor.
KAS GELİŞİMİNE FAYDALI
Özel eğitim alan çocukların çini sanatının ile uğraşmasının faydalı olduğunu belirten Işık, eğitim için yetkililerin kendisine destek olmasını bekliyor. Kas gelişimi için özellikle otizmli çocuklara sanatın büyük bir faydasının olduğunu kendi oğlunda gördüğünü anlatan Çini Ustası Serpil Işık, “Ben otizmli ve engelli çocuklara gönüllü eğitimler yapıp onlarla birlikte sergi açmak istiyorum. İlerde onlara faydalı olmak istiyorum. Bu sanat kas gelişimlerine faydalı oluyor” dedi.
SINAVA HAZIRLANIYOR
Oğlunun şu an 20 yaşında olduğunu belirten Işık, “Üniversite sınavına hazırlanıyor. Burayı girişimci olarak oğluma açtım. Burayı benim gibi idare edebiliyor. Oğlumda bunları gördükçe ailelere ve çocuklara destek sağlamak istiyorum” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi