KIDEM TAZMİNATINI GASP ETTİRMEYİZ!

Videoyu Aç KIDEM TAZMİNATINI GASP ETTİRMEYİZ!
A
a

Kıdem tazminatının emekçilerin kırmızı çizgisi olduğunu söyleyen DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, “Kıdem tazminatı hakkı yok edilmek istenmektedir. Buna izin vermeyeceğiz” dedi.

DİSK Başkanlar Kurulu kıdem tazminatı ve istihdam politikaları gündemi ile gerçekleştirdiği toplantıda alınan kararları kamuoyu ile paylaştı. DİSK Üyeleri, Tepebaşı Belediyesi’nde örgütlü oldukları birimlerde Başkanlar Kurulu’nda alınan kararlarla ilgili basın açıklaması yaptı. “Bir yandan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adı altında kıdem tazminatımız fona aktarılarak, bir yandan da 25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışanlar başta olmak üzere esnek-güvencesiz çalıştırmayı yaygınlaştırarak kıdem tazminatı hakkı yok edilmek istenmektedir” diyen Ayaz, “DİSK Başkanları Kurulu bir bütün olarak, sendikalı-sendikasız tüm işçilerin salgın koşullarında dahi hak gaspına kalkışanlara karşı işçi sınıfının biriken öfkesini ve bu saldırıları püskürtme kararlılığını görmekte ve bu kararlılığı örgütlü bir güce dönüştürme iradesini dile getirmektedir” dedi.
KIRMIZI ÇİZGİMİZ
DİSK’in bu büyük tehlikeye karşı dişe diş bir mücadele için işyerlerinde gerekli çalışmaları başlattığını söyleyen Ayaz, “Fon, kıdem tazminatımıza, birikmiş emeğimize ve geleceğimize el koymak demektir. Kıdem tazminatı ile ilgili konuşulacak tek şey, mevcut sistemin güçlendirilmesi, kuvvetlendirilmesi, 1 gün bile çalışsa tüm işçilerin istifa hali dahil kıdem tazminatı alacağı bir düzenlemenin yapılması ve işverenler işçilere kıdem tazminatını vermediğinde devletin kanun hakimiyetini sağlamasıdır. DİSK Başkanları Kurulu, bir kez daha kararlılığını ve iradesini ortaya koymakta ve iktidarı uyarmaktadır: Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir! ‘Kırmızı çizgi’ geçilmesi mümkün olmayan bölge anlamına gelmektedir ve işçi sınıfı kıdem tazminatına o ya da bu biçimde dokunulmasına izin vermeyecektir” diye konuştu.
MÜCADELE EDEĞİZ
“Kıdem tazminatı bize çocuklarımızın emanetidir! Kıdem tazminatına sahip çıkmak emeğimize, geleceğimize, memleketimize sahip çıkmaktır” diyen Ayaz, “İşçi sınıfının kıdem tazminatına dair hassasiyetini, örgütlü ve kararlı bir irade olarak işyeri eylemlerine, yürüyüşlere, meydanlara, direnişlere, grevlere ve dişe diş bir mücadeleye taşıma kararlılığının altını çizen DİSK Başkanlar Kurulu, DİSK örgütünün bir bütün olarak tüm sendikalarımızla birlikte önümüzdeki günlerde açıklanacak eylem takvimini hayata geçirmek için hazır olduğunu ilan eder. Haklarımız için omuz omuza mücadeleye!” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi