Kime sorsanız pazar istiyor

Videoyu Aç Kime sorsanız pazar istiyor
A
a

Mahallelerine pazar yeri kurulmasını isteyen 71 Evler Mahallesi sakinleri, Emek’teki pazar yerine gitmekte zorlandıklarını söyledi. Vatandaşlar, “Markerler pahalı mal veriyor. Pazar daha ucuz. Kime sorsanız pazar istiyoruz der mahallede” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı ilçesine bağlı 30 bin nüfuslu 71 Evler Mahallesi’nde belediyenin kurulması için onay verdiği semt pazarı, bazı pazarcıların tutumu nedeniyle açılamıyor. Cumartesi günleri Hızırer Sokakta kurulmak istenen pazarla ilgili görüşlerini sorduğumuz mahalle sakinleri ise, Emek Mahallesi’ndeki pazar yerine giderken zorlandıklarını, mahallelerine pazar kurulmasını istediklerini ifade etti. 
Cevdet Sakarya
“Pazar yeri kurulmasını istiyoruz. Olursa daha iyi olur vatandaş için. Yaşlısı var, gidemeyeni var. Gidemiyorlar pazara. Kurulursa iyi olur. Uzak olduğu için sıcakta gitmesi zor oluyor Emek’e. Mahallemize pazar kurulsun isteriz.”
Yusuf Yıldız
“Eşim yatalak. Onu çok bırakamıyorum. Ben bir kilo domatese hasretim gidemiyorum pazara. İstiyoruz ki mahallemizde pazar kurulsun faydalanalım bizde. Evimiz burada ama Emek’e gitmek zor oluyor. Yoksullara iyi olacak mahallede pazar.”
Şaban Kaya
“İsteriz tabi niye istemeyelim. Burası büyük bir mahalle oldu artık. Buradan Emek’e gitmek zor oluyor. 2 km var neredeyse. Mahallemizde pazar olsa rahatça alışveriş yaparız. İnşallah pazar yerini kurarlar. Başka bir mahalleye gitmek istemiyoruz.”
Ramazan Demir
“Mahallemiz büyüdü. Niye kurulmuyor bilmiyorum. Başka yere gitmek zor oluyor. 71 Evler halkı pazar istiyor. Birkaç yıl sonra zaten kapalı pazara dönecek. Markerler pahalı mal veriyor. Pazar daha ucuz. Kime sorsanız pazar istiyoruz der mahallede.”
Ahmet Hamdi Bayaçlı
“Pazar istiyoruz tabi neden istemeyelim. Burada ayağımızın önünde varken niye Emek’e gidelim ki? Niye uzağa gidelim karda, kışta? İlerde kapalıya döner. Şimdi açık ama olması lazım. Herkes için zor oluyor Emek’e gitmek. İnşallah açılır.” MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi