Kimse ağzını açamıyor!

Videoyu Aç Kimse ağzını açamıyor!
A
a

Ulaştırma Bakanlığı’nın hava yolu şirketlerini sözlü olarak tehdit ettiğini söyleyen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Eskişehir’e mi uçmak istiyor, hay hay, ama önce 2 tane Zafer’e uçacaksın. Böylesine kabul edilemez bir teklifle karşı karşıyalar. Kimse ağzını açamıyor, bu gerçeği herkes biliyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü ile CHP İl Başkanı Recep Taşel, parti il binasındaHasan Polatkan Havalimanı, hayat pahalılığı ve gündeme dair konularda basın açıklaması yaptı. CHP İl Başkanı Recep Taşel, ülkenin gündeminde ekonomik sorunların çok fazla olduğunu vurgulayarak, “Yüksek enflasyon altında yurttaşlarımız eziliyor. Daha bugün açıklanan enflasyon rakamı üç haneliye doğru yüzde 61 küsurla gidiyor ki TÜİK rakamlarına göre. Enflasyon dünyanın en haksız vergisidir. Dolaylı vergidir. Toplumu derin bir yoksulluğa itekler. Şu anda da durum oldukça kötüdür. İşçinin asgari ücreti açlık sınırının altında kalmıştır. Asgari ücret aslında ortalama bir ücret haline dönüşmüştür. Yani beyaz yakalar da dahil olmak üzere hızla aşağıya doğru baskılanmış durumdadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sandığı bekliyoruz. Kadrolarımızda tümüyle, toplumun her kesimine yaklaşabilecek çözüm önerilerimizle hazırız” dedi.
MERKEZİ HÜKÜMETTEN HİZMET YOK
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, şehrin problemlerini CHP Milletvekili Utku Çakırözerle birlikte meclis gündemine taşıdıklarını, çözüm için çabaladıklarını kaydetti. Süllü, “Artık öyle bir hale geldi ki bu son dönemlerde bırakın hizmet alamamayı neredeyse çok önemli kazanımlarımızı kaydeder hale geldik. Eskişehir demiryolcu şehri olmakla biliniyor. Biz gerçekten bununla hep gurur duyduk. Hatırlayalım binlerce insan demiryoluna istihdam ediliyordu. Bisiklet parkları doluyordu, düğün salonuyla Eskişehir’imizin spor tarihine damga vurmuş Demirspor’uyla çok canlı bir TÜLOMSAŞ vardı. Şimdi içindeki 7 fabrikanın tezgahlarının üstü kapalı vaziyette ve 4 Mart 2021’de de Ankara’ya bağlandı. TÜRASAŞ çatısı altında birleştirildi. Bir genel müdürlükten sadece geriye bir tabela kaldı” dedi.
ŞAŞIRMADIK
Demiryolcu şehri kimliğimizin yanı sıra bir diğer kimliğimizin havacılık olduğunu vurgulayan Süllü, “Gurur duyduğumuz bir havalimanımız vardı ve Eskişehirliler aslında 1989 yılından beri İstanbul’a uçuşlarımız vardı. Bodrum’un uçuşları vardı. Ne oldu? Onlar da iptal edildi şu anda yıllar oldu yok. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Türk Havayolları bir türlü Eskişehir’e seferleri başlatmıyordu. Geldiğimiz noktada ne oldu? Yurtdışı uçuşlarımız da iptal edilme noktasına geldi ve işin ilginç yanı iktidar vekilleri sizlerin gözünün içine baka baka ne dediler, ‘Ticaret Odası Başkanımızdan duyduk’ dediler. Şaşırdık mı şaşırmadık” şeklinde konuştu.
GERÇEĞİ SÖYLEMİYORLAR
Çakırözer, AK Partililerin Eskişehir’in sorunlarından uzak olduğunu belirterek, “Sizinle bazı belgeleri paylaşmak istiyorum. Ben de bu konuda Eskişehirlilere teşekkür etmek istiyorum. Eskişehirliler bir bütün olarak buna karşı çıktılar. Eskişehir Hasan Polatkan Havaalanı’nın böylesine bir başka vurgunu Zafer Havalimanı vurgununu, soygununu, kelimeler yetersiz kalıyor orada yapılan iş için, örtmek için o ayıbı Eskişehir’i feda etmesine tek vücut olarak karşı çıktılar. Elimde vatandaş diyor ki ben Sun Express’e yazdım diyor; ‘elimde biletim var, Eskişehir’e uçacaktım, bu biletimi Zafer’e kaydırmışlar’ diyor. Şimdi iktidar vekilleri açıklama yaptı, sorun çözüldü, ben de yazdım ne yapacağız diye. Yanıt gelmiş; Eskişehir varışlı çıkışlı uçuşlarımız şu an için bulunmamaktadır. Yeni güzergahlarımız başladıkça güncelleme sağlanmaktadır’ diye. Bu Eskişehir’e yaz aylarında belki en çok uçan firmalardan biri, şu anda uçuşlarını Zafer Havaalanı’na yapıyor. Yine rakamları toparladık. Pazartesi gününden dün akşam Pazara kadar Eskişehir’e uçması planlanan 8 uçak vardı. 4 uçuş Zafer oldu, 2 uçuş Eskişehir oldu, dün gece de Eskişehir’e yapılması planlanan uçuş da yine Zafer Havaalanı’na yapıldı. Yani bir haftanın sonunda Eskişehirimize olumlu tablo olarak sunulan şeyi ben size özetliyorum; 8 Eskişehir uçuşunun 6’sı Kütahya Zafer Havaalanı’na yapıldı. 2’si Eskişehir’den yapıldı. Yani 3 oraya 1 buraya olmuş durumda. Bu haftayı sordum. Aynı şekilde. Ulaştırma Bakanlığı yazılı vermiyor ama sözlü bir şekilde net bir şekilde havayolu şirketlerini tehdit ediyor. Ne diyor? Eskişehir’e mi uçmak istiyor, hay hay, ama önce 2 tane Zafer’e uçacaksın. Böylesine kabul edilemez bir teklifle karşı karşıyalar. Kimse ağzını açamıyor, bu gerçeği herkes biliyor. Sizler biliyorsunuz, şehirdeki seyahat acenteleri biliyor, Ticaret Odası, Sanayi Odası, OCB, Belediye Başkanları, AK Partili Milletvekilleri, İl Başkanları biliyor. Hepsi biliyor ama kimse bu gerçeği söyleyemiyor” diye konuştu.
İŞİ TEHDİDE VARDIRMIŞ DURUMDALAR
2021 yılının uçuş rakamlarını gösteren Çakırözer, “Biz bunu neden gösteriyoruz? Burada diyor ki 2021 yılının tamamında yurtdışından 837 uçuş oldu Hasan Polatkan Havaalanımıza ve 97 bin 636 yolcu uçtu 2021’de. Hiçbir kısıtlama yoktu. Biz bunun ay ay takipçisi olacağız. Her ay sizinle kıyaslamayı yapacağız. Ama geçen haftanın bize gösterdiği şu; biz 2022 yılı sonunda değil geçen yılın hedefini tutturmak onun yarısını, 3’te birini dahi tutturamayacağız. Seyahat acentelerine bir başka zorlama daha var. Normalde bu uçuş şirketleri sezonluk plan veriyorlar. Şimdi şöyle bir zorlama yapılmış; 2 haftalık plan istiyorlar. O plana bakayım Zafer’e koydun mu? Koymadıysan uçurtmuyor. Zafer’i koyduysan bakıyor. Resmen işi tehdide vardırmış durumdalar. Bunu resmen AKP iktidarının elindeki Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı geçen gün AK Partililerin görüştüğü Bakanlıktan görüştüğü Sivil Havacılık Genel Müdürü’nden bahsediyorum, o masada oturan kişiden. Bunlar yapıyor. O yüzden kimse Eskişehir halkını kandırılacak kişi zannetmesin. Herkes gerçeğin farkında. Ay ay bu işin sonu çıkacak bizler de takibini yapacağız sizlerle” dedi
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir