Kimse temaslıyı söylemeyecek

Videoyu Aç Kimse temaslıyı söylemeyecek
A
a

Temaslı raporlarının 40 günlük tek hekim raporundan çıkarılması gerektiğini söyleyen Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Nesrin Ekici, “40 günlük tek hekim raporu dolduktan sonra bu arkadaşlara filyasyon ekibi temaslı raporunu verse bile arkadaşlar ücretsiz izne çıkmak zorunda kalıyor. Şu an hiç kimse kimseyi temaslı olarak beyan etmeme noktasına geldi” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Kent konseyi’nin Eğitim Sen ziyaretinde konuşan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Nesrin Ekici, Eskişehir’de son bir ayda vaka sayılarında ciddi bir artış olduğunu ifade etti.  İl Sağlık Müdürlüğü’nden net rakamları alamadıklarını söyleyen Ekici, “Elimizde çok net sayılar yok. Neden yok? Çünkü bu işin muhatabı İl Sağlık Müdürlüğü. Sağlık Bakanlığı nasıl her gün kendince doğru sayıları açıklıyorsa Eskişehir’den de il Sağlık Müdürlüğü çıkıp açıklama yapması gerekiyor. Eskişehir’de kaç vaka var? Kaç ölüm var? Bizim bilgimiz yok mu? Elbette ki bilgimiz var. Hastaneleri takip ediyoruz. Mutlaka ki bilgimiz var. Sayılar şu son bir ay da gerçekten de çok yükseldi. Okullarda yüz yüze eğitimlerin olması ve yeni mutant virüsün gençlerde hassasiyet olması nedeniyle genç yaş grubuna çok fazla yaygınlaştı. Hastanede yoğun bakımda yatanların yaş oranı çok azaldı. 40’lu yaşlara indi çünkü hem 60 yaş üzeri çift aşılı hem de daha içeride kapalı hem çalışmıyorlar hem dışarı çıkmıyorlar.  O yüzden şu an da risk altında olan grup organizede çalışan işçiler, öğretmenler, sağlıkçılar. Yani aktif olarak 40 yaş altında olup hayatında içinde çalışmak zorunda kalan vatandaşlarımız” diye konuştu.
40 GÜNLÜK TEK HEKİM RAPORU SIKINTILI
Kendisinin iş yeri hekimliği yaptığını aktaran Ekici, “Bir sıkıntıyı anlatmak istiyorum. Bir kişinin Covid’den defalarca temaslı olup kendisi geçirmese bile 40 günlük tek hekim raporunu doldurduktan sonrası raporunda ve çalışmasında sıkıntı olduğu özellikle bu Organize’de işçiler de çok büyük sorun. 40 günlük tek hekim raporu dolduktan sonra bu arkadaşlara filyasyon ekibi temaslı raporunu verse bile arkadaşlar ücretsiz izne çıkmak zorunda kalıyor. Bu pandemi devam ettiği sürece de temaslılık olayı devam edecektir. Onun için temaslı raporlarının 40 günlük tek hekim raporundan çıkarılması gerekiyor. Şu an ki geldiğimiz noktada hiç kimse kimseyi temaslı olarak beyan etmeme noktasına geldi. Bu da pandemiyi ve bulaşı daha da arttıran bir sorun yaratıyor. Önümüzdeki günlerde daha büyük sorunlara gebe. Daha yılın başındayız. 40 günler dolduktan sonra hiç kimse yanındaki temaslıyı söylemeyecek. Bu sefer bulaşlar daha yoğun şekilde olacak” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Eskişehir Kent Konseyi Ramazan Tebriği - web
Eskişehir Barosu Ramazan Bayramı tebriği - web
ESO Ramazan Bayramı tebriği web