KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMADIK

Videoyu Aç KİMSENİN  EKMEĞİYLE OYNAMADIK
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Selka Beton Fabrikasında çalışan işçilerle bir araya geldi. emeğin en yüce değer olduğunu belirten Başkan Kurt, “Hiç kimsenin ekmeği ile oynamadan bir düzen oluşturduk” dedi.

Odunpazarı Bölgesi’nde sık sık  vatandaşlarla, esnafla ve demokratik kitle örgütleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, bu kez de Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Selka Beton Fabrikasını ziyaret etti. Selka Beton İşçileri ile buluşan Başkan Kurt, emeğin en yüce değer olduğunun altını çizdi.
BARIŞI SAĞLADIK
Son 5 yılda Odunpazarı Belediyesi’nde yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Kurt, işçilerin sendikalı olmasının önünü açtıklarını söyledi. Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman işçi ve emekçilerin yanında olduğunu belirten Başkan Kurt, “İşçilerin yemekhanesi bile yoktu. Ben Belediye Başkanı seçildikten sonra Fen İşleri Şantiyesinde bir toplantı yaptık, içeride rüzgar esiyordu. İşçiler orada yemek yiyordu, kışın orada barınıyordu. Böyle şey olmaz dedim. Kısa sürede orayı derledik toparladık. Şu anda maaşları aksamıyor, tıkır tıkır ödeniyor. Yemekhane de yaptık, çalışma barışını sağladık. Önceden şikayet edeni işten çıkartıyorlarmış. Biz şunu yapmadık; sen AKP döneminde girmişsin işe seni attık, senin yerine başkasını aldık demedik. Hiç kimsenin ekmeği ile oynamadan bir düzen oluşturduk” dedi.
YANINIZDAYIZ
İşçilerin ve emekçilerin sendikalaşmasına önem verdiklerini kaydeden Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerin hepsinin sendika üyesi olduğunu vurguladı. Belediyede sendikasız işçi ve memur kalmadığına dikkat çeken Başkan Kurt, “AKP taşeron sorununu çözdük dedi, işleri daha da çıkılmaz hale getirdi. Ama biz zaten Odunpazarı Belediyesi’nde taşeron meselesini çözmüştük. Taşeron işçilerin sendikalaşmasını sağladık, toplu iş sözleşmesi yaptık” diye konuştu. Odunpazarı Belediyesi’ni gelecek dönemde halkçı, sosyal demokrat, katılımcı ve şeffaf bir anlayış ile yönetmeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Kurt, bunun için işçi sınıfının desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi