Kimsenin yanına bırakmayacağız!

Videoyu Aç Kimsenin yanına bırakmayacağız!
A
a

Kaymaz Mahallesinde gerçekleştirilen ÇED toplantısında çıkan gerginlik ile ilgili konuşan CHP İl Başkanı Recep Taşel, provokasyona dönük çalışma yapıldığını vurgulayarak “Dava sürecini takip edeceğiz. Kimsenin yanına bırakmayacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
KOZA Altın işletmeleri A.Ş. tarafından Sivrihisar ilçesine yapılacak olan Kaymaz Altın ve Gümüş Madeni 3. Kapasite Artısı ile İlave Maden Atık Depolama Tesisi Projesi, ÇED bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda çıkan gerginlik neticesinde CHP Milletvekili Jale Nur Süllü’ye “Ahlaksız kadın” denildi. Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy’ın da üzerine yüründü. Konuyla ilgili açıklama yapan Recep Taşel, Süllü ve Akçasoy’un yanında olduklarını ifade etti.
JALE HANIMA HAKARET ETTİLER
Tarım alanlarını korumaya ant içtiklerini belirten Taşel, “ÇED bilgilendirme toplantısıyla ilgili sözüm ona halkı bilgilendirme toplantısında saygısızca seçilmiş milletvekillerimize, Kent Konseyi Başkanımıza ve orada olan sivil toplum örgütlerine bir saygısızlık var. İşlerini yapıyorlar diye düşünüyorum. Çünkü onların görevi bu madenleri çıkartıp zengin etmek. Biliyorsunuz orayı kayyum yönetiyor. Ancak bizler de Cumhuriyet Halk Partililer olarak özellikle tarımı stratejik sektör olarak belirledik ve tarım alanlarımızı korumaya ant içtik. Ekosistemi bozacak her türlü yanlış anlayışın karsısında duracağımızı bildirdik. O nedenle de milletvekilimiz bu toplantıya katıldı, itirazlarını yöneltti. Ancak orada hakarete uğradı” diye konuştu.
DEMOKRASİ EKSİKLİĞİ
“Atanmışların özellikle son dönemlerde seçilmişler üzerinde bir tahakküm kurma hevesini üzülerek görüyoruz” diyen Taşel, “Akıldan, bilimden yoksun aslında üçüncü atık deposu yapılıyor burada. Çevreye, havaya, suya zarar veriyor. Biz bunların karsısındayız. Oradaki müdür yardımcıları, oradaki görevlileri önceden bir hazırlık yapmışlar. Bir provokasyona dönük bir çalışma yürütmüşler. Milletvekilimize de direkt hakaret ettiler. Direkt tabi ki Jale vekilimle görüştüm. Suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Biz de dava sürecini takip edeceğiz. Kimsenin yanına bırakmayacağız. Atanmışların özellikle son dönemlerde seçilmişler üzerinde bir tahakküm kurma hevesini üzülerek görüyoruz. Ancak bu atanmış bakandan başlıyor, aşağıda bürokrasiye kadar devam eden bir yaklaşım. Demokrasi eksikliğimizden kaynaklanıyor. En kısa sürede umuyorum halkımız sandık önüne geldiğinde bunun hesabını soracaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.MELTEM KARAKAŞ
 
 
 
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir