KINIYORUM!

Videoyu Aç KINIYORUM!
A
a

Eskişehir’de partisinden bir belediye başkanına ait ses kaydının Kemal Kılıçdaroğlu’na dinletilmesi iddiası ile ilgili konuşan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, durumu kınadığını belirtti.

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar parti binasında yaptığı basın toplantısında Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) problemleri ve partisinin kongre süreci hakkında konuştu. Türkiye’de 5 milyon 400 bin EYT’li olduğuna dikkat çeken Adar, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin toplumda çok büyük bir yara açmış durumda olduğunu kaydetti.
5 MİLYON EYT’Lİ
Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini vurgulayan Adar, “Elimizdeki bilgilere göre bugün emeklilikte yaşa takılanların sayısı 5 milyon 400 bin. Evet, emekliliği hak ettiniz buyurun gelin emekli maaşı bağlıyoruz denildiğinde bu rakamların yüzde 10’lara kadar ineceğini düşünüyorum” diye konuştu. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesi durumunda işsizliğe de çare bulunabileceğini söyleyen Adar, “2020’de emekli olacak vatandaşlarımız için hesaplarsak, emekliliği hak eden insanlara devletin bağladığı maaş bin 600 lira civarında. 5 milyon 400 bin kişinin tamamı hemen emekli olabilecek olursa aylık ödenmesi gereken para 8 milyar civarında. Ama bu sayı yüzde 10’lara düşecektir. Türkiye ekonomisi güçlü bir ekonomidir. Emeklilikte yaşa takılanların artık mağduriyetinin önlenmesi gerekir” şeklinde konuştu.
OLGUN BİR HAVA İÇİNDE
Partisinin kongre sürecinin olgun bir hava içerisinde geçtiğini belirten Adar, “Bu hafta sonunda da yapılacak delege seçimleri ile Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerimizin delege seçimleri tamamlanmış olacak. 12 ilçemizin delege seçimleri tamamlandı. 14 Aralık’tan sonra belirleyeceğimiz tarihlerde ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Son derece olgun bir hava içerisinde geçen, kavganın gürültünün olmadığı bir kongre sürecinin yaşanmış olmasından da ben ve yönetimdeki arkadaşlarım büyük bir mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
YAPILMAMASI GEREKİR
Bir basın mensubunun CHP’li belediye başkanlarından birinin ses kaydının Kemal Kılıçdaroğlu’na dinletilmesine ilişkin soruyu yanıtlayan Adar şu ifadeleri kullandı: “Ülke son derece enteresan bir duruma geldi. Herhalde dinlenmeyenimiz yok içimizde. Ama bir partinin içerisinde birilerinin dinlenmesi ve o ses kayıtlarının partinin etkili, yetkili organlarına ulaştırılması bana göre yapılmaması gereken olaylar. Ama ne yazık ki Türkiye’de bu son yıllarda revaçta olan bir durum haline geldi. Ben de 31 Mart seçimleri öncesi böyle bir şeye maruz kaldım. Ama son derece çirkin olan şeyi zamanında tespit ettik ve zamanında da önlemini aldık. Ama her an hepimizin çok dikkatli olması gerekir. Artık Türkiye’de bu iletişim çağında hiçbir şey gizli kapaklı kalmıyor. Ama yapılan işlerin hangi amaçla yapılırsa yapılsın doğru veya yanlış diye düşünülmeden yapılmaması gereken olaylar olarak değerlendiriyorum ve kınıyorum.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi