Kiralarımız çıkmıyor!

Videoyu Aç Kiralarımız çıkmıyor!
A
a

Koronavirüs salgını nedeniyle işlerinde hala toparlanma olmadığını anlatan otogar çalışanları, yazıhanelerin kiralarının çıkmadığını söyledi. Üniversitelerin açılmasını beklediklerini belirten Necmi Özalp, “İşlerimiz şu anda çok kötü. Felç. Araba var yolcu yok” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir otogarında yazıhanesi olan firmalar, koronavirüs salgını nedeniyle işlerinde hala toparlanma olmadığını ifade etti. Bayramda bir nebzede olsa hareketlilik olduğunu fakat bayram sonrası Akdeniz ve Ege bölgelerinde çıkan yangınlarla işlerin durma noktasına geldiğini söyleyen yazıhane çalışanları, kiraları zor çıkarttıklarını kaydetti.

KORONAVİRÜS MAHVETTİ BİZİ

“Koronavirüs mahvetti bizi” diyen, “İşlerimiz şu anda çok kötü. Felç. Araba var yolcu yok. Öğrenci yok. Öğrenci olmayınca garaj camiasının işi olmuyor. Tatil dönemi ama otobüsle giden yok. Herkes aracıyla gidiyor. Bir de yangınlar. Her yer yanıyor, kimse gitmiyor. Geçen yaza göre işler aynı. Değişen bir şey yok. Koronavirüs mahvetti bizi. Hiçbir beklentimiz yok. Üniversitelerin açılmasını istiyoruz sadece. Fiyatlar düştü zaten. Daha önce daha yüksekti. Önceden Eskişehir’den Antalya’ya gitmek isteyen kişi 180 lira veriyordu. Şimdi 150 liraya kadar düştü” diye konuştu.

KAPATAN YAZIHANELER VAR

Kapatan yazıhanelerin olduğunu söyleyen Hakkı Sever, “İşler şu anda çok zayıf. Almancılar da olmasaydı halimiz perişan. Okullar açılmadığı sürece Eskişehir’de otobüsçüler para kazanamaz. Okulların açılması lazım. İstediğimiz gibi değil. Sezona göre düşük işler. Kapatan yazıhaneler var. Kirayı, elektriği sigortayı ödeyemiyor adam. Onun için mecbur kapatıyor veya birleşiyor. Üç dört kişi bir yazıhanede birleşiyor. Fiyatlar normal. Mazot pahalı. 8 lira. Garajlarda çıkış paraları pahalı. Otobüs içinde ikramlar pahalı oluyor. Böyle giderse kışa bu kalan yazıhaneler de kapatır” şeklinde konuştu.

YAPTIĞIMIZ İŞ KURTARMIYOR

İşlerin kurtarmadığını anlatan Gülay Örnek, “İşlerimiz öncekine nazaran biraz iyiydi. Ama durdu bayağı bayramdan sonra. Millette yola gidecek para yok. Fiyatlar pahalı. Mazot pahalı. İndirim yapamıyoruz. Araçlar zarar ediyor. Kıştan hiçbir beklentim yok. İnşallah daha da kötüye gitmez. Belki okullar açılırsa daha iyi olur da. Üniversiteler açılırsa hareketlenir. Yaptığımız iş kurtarmıyor. Hep zarar. Yazıhanelerin kirası çıkmıyor. Otobüs sayısı azaldı, yazıhaneler kapandı” dedi.

KAFA KAFAYA ÇIKIYOR

Esnafın öğrencilerin gelmesini beklediğini söyleyen Ahmet Akalın, “İşlerimiz şu an çok durgun. Akşam biraz oluyor gibi ama gün içinde durgun. Bayramda işler iyiydi ama bayram sonrası durdu. Eskişehir üniversite şehri. İnşallah üniversiteler açılır. Bütün esnaf öğrencileri bekliyor. Günlük işler kurtarmıyor. Kafa kafaya çıkıyor” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi