Kiraz bu yıl cep yakıyor

Videoyu Aç Kiraz bu yıl cep yakıyor
A
a

Eskişehir’de sezon sonuna doğru kiraz fiyatı 30 liraya çıkarken, bu artışın üretim azlığından kaynaklandığı belirtiliyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden kirazın fiyatı sezon sonuna doğru artmaya başladı. Eskişehir ve çevresinde en kaliteli kirazın yetiştiği bilinirken, yazın ortasında kilogram fiyatı 30 lirada seyreden meyve için satıcısı, ‘bu yıl kiraz kıtlığı var fiyatlar ondan yüksek’ dedi.
Kiraz satıcısı Kazım Aslanbenzer, 30 liraya sattığı kiraz hakkında konuştu. Yaz ortasında olunmasına rağmen kirazın bu fiyatta neden seyrettiğini açıklayan Aslanbenzer, “Kirazım Bilecik’in Söğüt İlçesi’ne bağlı Küre Köyü’nden geliyor. Tezgâhta gördüğünüz ‘Napolyon’ denilen iri kirazlardan. Kiraz şu anda bitmek üzere, önceki aylarda 15-20 liraya sattım şimdi ise 30 liraya yükseldi. İstanbul’da bu kirazın aynısının kilogram fiyatı 50 liradan satılıyor. Bu farkın sebebi ise aracılar, ben kendim gidip getiriyorum ürünümü. 10-15 gün daha tezgâhta olur diye düşünüyorum. Bu sene kiraz biraz kıt” diye konuşarak fiyatların sebebini anlattı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi