KISITLAMALAR  DEVAM ETMELİ

Videoyu Aç KISITLAMALAR   DEVAM ETMELİ
A
a

İlimizde koronavirüs vakalarında düşüş yaşandı. Önceki aylarda günlük ortalama 500 kişinin pozitif çıktığı kentte edinilen bilgiye göre günlük sayı 95'e kadar geriledi. Vatandaş ise vaka sayıların düşmesinde kısıtlamaların etkili olduğunu söyledi. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Hafta sonları ve hafta içi 21.00'den sonra uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları sonrası, vaka sayılarında da düşüş yaşandı. Bu hafta günlük test sayısı bin olurken aktif (pozitif) vaka sayısının 95 olduğu, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 65-70’lerde olduğu belirtildi. 

KISITLAMA İŞE YARADI

Vaka sayılarında kısıtlamaların etkisi olduğunu ve devam etmesi gerektiğini belirten Şenol Karakaş, “Şu anda rakamlar düşüşte. Kısıtlamalar işe yaradı. Rakamlar baya da azaldı. Kısıtlama devam ederse daha iyi olur. Bir taraftan da zor esnaflar kapalı. Bu konuda adımlar atılmalı” dedi.

EKONOMİ DE DÜŞÜNÜLMELİ

Kadir Şen ise, “Bu kısıtlamalardan dolayı hasta sayısı düştü. Kısıtlamalar iyi gidiyor. Hafta sonu da olsa devam etmeli. En azından aşımız çıkana kadar devam etmeli. Ancak yine ekonomi de düşünülmeli. Hafta içi kısıtlama olmamalı” diye konuştu.

KURALLARA UYALIM

Ferhat Çölük de “Kısıtlamaların devam etmesi kazım. Hasta sayısında düşüş oldu ama rehavete kapılmamak lazım. Yine Mayıs ayına kadar maske hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak devAm etmeliyiz” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Arıman Web reklam
1000
icon
selçuk 4 Ocak 2021 08:50

gerçekten işiniz yoksa hamamyolunda gezinti yapmayın. yağmadı ki şöyle sağlam bi kar... insanlar soğuk kar kış nedeniyle mecburıyetten evlerinden çıkmasalar..

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi