Kısmi çalışma vaka sayısını yükseltecek!

Videoyu Aç Kısmi çalışma vaka sayısını yükseltecek!
A
a

Koronavirüs hakkında açıklama yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Eskişehir’de vaka sayıları artıyor. Okulların kısmi olarak açılması bu oranı daha da yükseltecek” dedi.

Salgının hızla ve korkutucu şekilde arttığı bir dönemden geçtiğimizi ifade den Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, açıklanan hasta sayılarının kaygıyı arttırdığını, açıklamayan vaka sayıları nedeniyle ise önümüzdeki birkaç ayın zor geçeceğini gösterdiğini söyledi.
GEREKEN YAPILMALI
Muttalip ve Günyüzü’nün Kayakent Mahallesinin karantina altına alındığına vurgu yapan Alkan, “Bu bölgelerdeki anaokul, ilkokul ve ortaokulların kapanması tehlikeli bir tırmanışı da işaret etmektedir. Okullarda yüz yüze eğitimin genişlemeye devam ettiği bir süreçte, dönemin hassasiyetine uygun önlem alınmamasını da sıklıkla eleştiriyoruz. Bu konuda sorumluluğu olan tüm kamu kurumlarının üzerine düşeni yapması elzemdir. Salgın yayılımına rağmen sınavlar nasıl gerçekleşecek? Ziyaret ettiğimiz her okulda seyreltilmiş sınıf mevcutları ortalama 17 öğrenci. 4 metre kareye 1 öğrenci uygulamasına ne oldu? Eğitime erişemeyen veya sınırlı ulaşabilen Eskişehir’de binlerce öğrenci var. Sınavlarla daha da derinleşecek eşitsizlik nasıl giderilecek? Okullarda para toplamak amacıyla yapılan veli toplantılarında fiziki mesafeye uyulmuyor. Bu da yeni vakaları doğuruyor. Okul idarelerini Milli Eğitim neden uyarmıyor?” diye sordu.
ÇOK ENDİŞELİYİZ
Yüz yüze eğitime geçilmeden önce gerekli önlemlerin alınması konusunda uyardıklarını hatırlatan Alkan, “Pazartesi günü 5. ve 9.sınıflar seyreltilmiş eğitime başlayacaklar. Çok endişeli ve karamsarız. Hergün okullarımızda tanı konan öğrenci, öğretmen ve yardımcı personel haberleri geliyor. Veliler arıyorlar, mesaj atıyorlar.  Vatandaşlara düşen sorumluluk kadar mülki amirlerde düşen sorumluluklar ortadadır. Sağlık hakkına rağmen kararlar alınamaz ve uygulanamaz” ifadelerini kullandı. NESLİ ÖZKAY
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi