KIVANÇ VEREN TARİH

Videoyu Aç KIVANÇ VEREN TARİH
A
a

CHP İl Sekreteri Esma Altınel, Cumhuriyetimizin en temel taşının örüldüğü bu kahramanlık destanı ve millet olma duygusunun pekiştiği 30 Ağustos Zaferi, ulusumuz için en kıvanç verici tarihlerin başında gelir” dedi.


CHP İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Vilayet Meydanı’nda tören düzenledi. Tören öncesi Vilayet Meydanı’nın etrafı polis barikatlarıyla çevrildi. İçeri girmek isteyenler sadece belli bir bölümden alındı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Törene CHP Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Parti Meclis Üyesi Gaye Usluer de katıldı. Karantinada olduğu için törene katılamayan CHP İl Başkanı Recep Taşel’in yerine basın açıklamasını okuyan CHP İl Sekreteri Esma Altınel, “98 yıl önce bugün, toprakları işgal edilmiş, sefalet ve çaresizlik içinde yaşayan bir halkın, Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde, Emperyalist işgale karşı, tam bağımsızlık adına yarattığı destansı bir direnişin ve zaferin adıdır 30 Ağustos” diye konuştu.
MUSTAFA KEMAL’İN ÖNDERLİĞİNDE
Zaferin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yol göstericiliğinde kazanıldığını söyleyen Altınel, “Dünyada da saygıyla karşılanan, büyük bir övgüyle bahsedilen bu zafer, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı, tutkalı olurken, aynı kaderi paylaşan başı dik onuruyla yaşamak isteyen mazlum tüm ulusların da umudu olmuştur. Bu büyük Zafer, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın yol göstericilinde müthiş bir askeri başarı olmasının yanında, dil, din, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden, omuz omuza mücadele eden bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır. Cumhuriyetimizin en temel taşının örüldüğü bu kahramanlık destanı ve millet olma duygusunun pekiştiği 30 Ağustos Zaferi, ulusumuz için en kıvanç verici tarihlerin başında gelir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi