Kızılay Gönüllüleri Ecdadının Yolunda

Videoyu Aç Kızılay Gönüllüleri Ecdadının Yolunda
A
a

Genç Kızılay Gönüllüleri Ecdadının Yolun

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinden yola çıkan bisikletli grup, Bilecik’e ulaşıp döndü.
Genç Kızılay Gönüllüleri Ertuğrul Gazi göç şenlikleri yürüyüşüne demir atlarıyla katılarak hedeflerini başarıyla gerçekleştirdiler. Genç Kızılay Tavşanlı Gönüllüsü Kadir Kiraz, Enes Aksu, Fatih Boz, Burak Yurttan, Bahri Karamustafaoğlu, Azim Acar, Emirhan Aksu, "Gençler Ecdadın izinde pedallıyor" isimli proje kapsamında, Hayme Ana Türbesi önünde başladıkları bisiklet sürüşleri ile Domaniç’ten Söğüt’e uzanan 115 kilometrelik göç yolunu kullandı.
Genç Kızılay Tavşanlı Gönüllüleri, Osman Gazi’nin babaannesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi olan ve "Devlet Ana" diye tanınan "Hayme Ana" ’ nın Çarşamba köyündeki kabri başından Bilecik’in Söğüt ilçesindeki Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine katılmak üzere bisikletleriyle 115 kilometrelik yolu kullandılar.
Genç Kızılay Tavşanlı Gönüllüsü lideri Kadir Kiraz, "Şanlı tarihimize sahip çıkıyoruz ve ecdadımızın izinde pedal çevirdik. Atalarımız zamanında 115 kilometrelik göç yolunu yaya ve atlarla gerçekleştirmiş, bizler de demir atlarımız ile göç yolunda pedal çevirdik. Çok mutlu ve gururluyuz " dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi