KÖK HÜCRE İYİLEŞTİRDİ

Videoyu Aç KÖK HÜCRE İYİLEŞTİRDİ
A
a

Eskişehir Şehir Hastanesinde koronavirüs tedavisi gören 57 yaşındaki Metin Sarıtaş, yoğun bakım sürecini kök hücre tedavisi ile atlatarak sağlına kavuştu.

Kızının koronavirüs olması sonrasında kendisine yapılan testin de pozitif çıkması üzerine tedavi altına alınan Metin Sarıtaş, zorlu bir süreçten geçti. Yoğun bakımda zaman zaman durumu ağırlaşan ve nefes almakta zorlanan Sarıtaş, ilaç tedavisine de ilk etapta cevap vermedi. Solunum yetersizliği nedeniyle makineye bağlı olan hastanın tedavi sürecinde mutlu sona kök hücre tedavisi ile ulaşıldı.
İYİ HİSSEDİYORUM
Yoğun bakım sürecini anlatan ve burada çok iyi bir şekilde bakıldığını ifade eden Sarıtaş, “Yoğun bakımda ilk bir hafta ‘ben öldüm de kabir azabı çekiyorum’ diye hissettim. Belli bir zaman sonra kendine gelmeye başladım. Burada o kadar iyi hizmet var ki her şey bir tarafa hepsinden Allah razı olsun. Tedavi olmuş bir hastadan bana kan geleceği söylendi. Bu şekilde tedavi edildim. Kendimi şu an iyi hissediyorum” ifadelerini kullandı.
SERVİSE ÇIKACAK
Kök hücre gibi tedavi yöntemlerinin yoğun bakımda uygulandığını söyleyen Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, “Eskişehir Şehir Hastanesi pandemi sürecinin her noktasında var biliyorsunuz. Başlangıçta bir takım ilaçlar kullandık. İlaçlara yanıt vermedi. Süreç biraz olumsuz gidiyordu. En son Kayseri’den kök hücre tedarik ettik. Hastamıza kök hücreyi verdikten sonra olumlu geri dönüşler oldu ve hastamız bugün itibariyle taburcu olarak servise çıkacak” dedi.
TOPARLANMA OLDU
Yoğun Bakım Uzmanı Serdar Efe ise, “5 günlük başlangıç tedavisi yaptıktan sonra hastanın genel durumunda bozulma, solunum darlığı çektiği için yoğun bakıma aldık. Sonrasında plazma tedavisini uyguladık. Sonra bir miktar tedavi oldu. Fakat solunum sorunu toparlanmayınca kök hücre tedavisine erişim sağladık. Kök hücre tedavisinin ardından hastada bir toparlanma oldu. Bugün de çok şükür tedavinin 6’ncı günündeyiz ve kendi kendine nefes alacak duruma geldi” diye konuştu. İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi