Kolay olmayacak

Videoyu Aç Kolay olmayacak
A
a

Es Es’te Teknik Direktör Cem Karaca tesislerde yapılan basın toplantısında, “Geçen seneki kadrodan 16 ismi kaybettik. Elimizdeki 37 kişi altyapıdan. Geçen seneden 3-5 kişi var. Kadro oluşturuyoruz, onlar bizim pırlantalarımız.Lige hazırlayacağız. Kolay olmayacak” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ÜÇÜNCÜ ETABA BAŞLAYACAĞIZ
Eskişehirspor’da dün Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde akşam antrenmanı öncesi basın toplantısı vardı. Teknik Direktör Cem Karaca, Basın Sözcüsü Cihan Gürsoy ve Sportif Direktör Murat Daldık kameraların karşısına çıktı. Takım ve yeni sezon hazırlıkları ile ilgili bilgiler veren Teknik Direktör Cem Karaca, “28 Temmuz’da antrenmanlara başladık. 37 kişi ile başladık. Bugün 32’ye düşürdük. Altyapıdan 5 oyuncu aldık 6 oyucu verdik. Sonra 2 isim daha aldık. 32 kişi ile idman yapıyoruz. 2 kişi daha düşüreceğiz. Bu hafta 2. etap
bitecek. Pazartesi 3. etaba başlayıp 22’sinde Bolu’ya gideceğiz. Şu anda hazırlık maçları için görüşme aşamasındayız Çoğu takım kampta. Bizim de durumumuz belli değil. Maç yapmak istiyoruz ama net tarihimiz yok” diye konuştu.
ONLAR BİZİM PIRLANTALARIMIZ
Mevcut kadroyu yeni sezona en iyi şekilde hazırlamaya çalıştıklarını vurgulayan Karaca, “Geçen seneki kadrodan 16 ismi kaybettik. Elimize gelen 37 kişi altyapıdan. Geçen seneden 3-5 kişi var. Kadro oluşturuyoruz, onlar bizim pırlantalarımız. Lige hazırlayacağız. Kolay olmayacak. Benim takımımım kötü futbol oynayabilir ama kötü mücadele edemez” dedi.
DÖNERLERSE TRANSFER GİBİ OLUR
Sözleşmesi biten ve takıma geri kazandırılmaya çalışına isimlerin hepsinin dönmesini arzuladığını söyleyen Karaca, “Dönmesi için ikna edilen isimleri isterim. Onlar tanıdığım futbolcular ama şu da gerçek, hiç kimse kulüpten üstün değildir. Ben herkesin geri dönmesini isterim. Dönerlerse transfer gibi olur, sevinirim” dedi.
 EN İYİLERİNİ SEÇECEĞİZ
Transfer yapılamadığı için mevcut kadroyu en iyi şekle sokmak için çaba harcadıklarını söyleyen Karaca, “Tabii ki elimizdeki kadro zor ama elimizde bu kadro var. Bu kadroyu istediğimiz şekle sokup istediğimiz formatta oynatmak istiyoruz. Transfer yapamıyoruz. Şu an durum bu başka şansımız yok. Elimizdekileri en iyi şekilde hazırlayıp sezona başlayacağız. Başka alternatif yok. Altyapıdakileri deniyoruz. İstediğimiz düzeydekiler kalıyor diğerleri altyapıya iniyor. En iyilerini seçeceğiz ve lige hazırlayacağız” dedi.
 100’E YAKIN GOL YEMİŞ
Karaca, “Hocam Otto Rehhagel’in bir sözü var, “Kötü oynayabilirsiniz ama kötü mücadele edemezsiniz” Takımımız en kötü mücadele edecek. Ondan sonra top oynayacak, ondan sonra da sonuç alacak. Geçen sezon takım 100’e yakın gol yemiş, 16 kişi ayrılmış. Zor olacak ama mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.
‘SIRA SİZDE’ DEDİLER
Puan silme cezalarından sonra yönetimle arasında geçen diyaloğu da aktaran teknik adam Karaca, “Puan silme cezalarının halledilmesinden sonra yönetimimiz ile görüştüm. Yönetimimiz ‘Biz puanımızı aldık sıra sizde’ dedi.
 ÇOK CİDDİ İNDİRİM YAPTI
Basın Sözcüsü Avukat Cihan Gürsoy, Toko dosyasına parantez açarak, “Toko’dan gelen 3 puan silme cezasının kaldırılması ile ilgili konuşan Basın Sözcüsü Av. Cihan Gürsoy,“Toko, bizi de şaşırtan vaziyette kulübümüze bağlılık gösterdi. Çok ciddi indirim ve fedakarlık yaptı. Aynı fedakarlığı alacaklı futbolcu ve arkadaşlardan da bekliyoruz. Toko gerçekten çok büyük fedakarlık yaptı” ifadelerini kullandı.
 YASAL İŞLEMLE RDE BULUNACAĞIZ
Passolig ile görüşmelerin sürdüğüne değinen Gürsoy, “Passolig ile gerçekten sıkıntımız var Passolig şeffaf davranmıyor. Yasal girişimlerdebulunacağız. Karar aldık, eksikleri giderip yarın ihtarname yollanacak. Kulüpte passolig sözleşmesi yok. Bundan dolayı biz
inceleyemedik. Tamamı ile alakalı ihtarname yollayacağız. Onların cevabına göre ilerleyeceğiz. Başkanımız görüşmelerini sürdürüyor. Lig başlamadan şekillenir. Kesinleşen bir şey yok. Sürtüşme ve kriz var” dedi.
 ŞEHİRDEN DESTEK BEKLİYORUZ
Loca, led ekran ve fidan bağışları konusunda şehirden destek beklediklerini belirten Gürsoy, sponsorluk görüşmelerinin sürdüğünü belirtti. Gürsoy, “Loca satışları var. İsim sponsorluğu ile alakalı başkanımız ve yönetimimiz çalışıyor. Kesinleşen durum yok.
Devam eden fidan kampanyamıza taraftarımızdan destek bekliyoruz. Localara şehrin önde gelenlerinden yoğun ilgi bekliyoruz. Ledler olabildiğine makul, 5 bin TL. Ledlerde boşluklarımız var, şehir esnafından ve halkından ledlere ilgi bekliyoruz. El birliği ile kulübü düzlüğe çıkartalım. Herkesin maddi olarak destek olması şart. En azından bedelini verip karşılığını alarak bize destek olsunlar. ETİ ile olumlu taraflar var ama net bir anlaşma henüz oluşmadı” dedi.
TOKO ’YA TEŞEKKÜR ETTİ
 Eskişehirspor Sportif Direktörü Murat Daldık ilk olarak Toko dosyası ile ilgili konuştu. Daldık, “Toko dosyasında, başkan ve yönetim kurulumuz adına Toko’nun kendisine, avukatına menajerine, kulübümüze gösterdikleri anlayış ve yakınlıktan dolayı
teşekkür ediyorum. Toko dosyası kapanmıştır. Kalan dosyalar malum, bildiğiniz gibi sürekli geliyorlar, geldikçe ele alıyor, gerekenleri istişare ederek cevaplandırıp durdurmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 AŞAMA KAYDEDİLİYOR
 Sözleşmesi biten ve takıma geri kazandırmaya çalışılan futbolcular ile ilgili de konuşan Daldık, “Sözleşmesi bitip de geri dönmesini istediğimiz oyuncularla Teknik Asbaşkanlarımız görüşüyor. Aşama kaydediliyor ama hem hocanın raporu hem kendi görüşmelerinde geri dönmek isteyen, kampa kadar teknik as başkanlarımızla anlaşırlarsa gelirler. 22’sinden sonra kimseyi kabul etmeyeceğiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Öte yandan Amatör statü de devam ediyor. Profesyonel yapılacak futbolcular ile ilgili kamp öncesi istişare yapıp raporlar doğrultusunda harekete geçeceğiz. Ayrıca hazırlık maçları düşünüyoruz. Belirlendikçe açıklamayapacağız” dedi.
 GELİŞME OLDUKÇA AÇIKLARIZ
 Geçtiğimiz günlerde gazetemizde de çıkan haberde Siyah-Kırmızılı kulübün eski file bekçisi Melih Ağa, haksızlığa uğradığını belirterek yasal süreci başlatacağını ifade etmişti. Melih Ağa konusunda Daldık, “Melih Ağa ile süreç başkan ve teknik as başkanlar tarafından
yürütülüyor. Gelişme oldukça açıklama yaparız” diye konuştu.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi