KOLAY ULAŞIM HAYATA GEÇECEK

Videoyu Aç KOLAY ULAŞIM HAYATA GEÇECEK
A
a

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, “Why We Cycle” adlı filmin gösteriminde konuşan Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, “Kolay ulaşım, rahat ulaşım, ekonomik ulaşım ve sağlıklı ulaşımı da tam anlamıyla hayata geçireceğiz diye düşünüyorum” dedi.

Avrupa Hareketlilik Haftası, kapsamında Türkiye’den 61 olmak üzere toplam 48 ülkeden 2 bin 876 kentte çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Eskişehir’den Tepebaşı Belediyesi’nin destek verdiği hafta kapsamındaki etkinliklerin bu yıl ki teması ise “Güvenli yürüyüş ve bisiklet” oldu. Bu çerçevede düzenlenen etkinlikler, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Hollanda Büyükelçiliği’nin desteğiyle ücretsiz olarak Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen “Why We Cycle” film gösterimi ile devam etti. Film gösterisi öncesi Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi olan Ada Canata, arpıyla müzik ziyafeti verdi. Ardından gerçekleşen film gösterimi, katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.
TAKDİR TOPLUYOR
Film gösterimine, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, Eskişehir Bisiklet Derneği (VELESBİD) Yönetim Kurulu Başkanı Rahime Çelen ve çok sayıda Eskişehirli katıldı. Film gösterimi öncesi bir konuşma yapan VELESBİD Yönetim Kurulu Başkanı Rahime Çelen, bisikletli ve yaya ulaşımının yaygınlaştırılması için bu tür gerçekleştirilen etkinliklerin önemine değindi. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine destek vermesinden dolayı Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür eden Çelen, “Tepebaşı Belediyemiz son yıllarda özellikle elektrikli araçların şehrimize gelmesi, elektrikli bisikletlerin kullanımını yaygınlaştırması, Paylaşımlı Bisiklet Sistemi ESPEDAL’ı hayata geçirmesi, akıllı binalar yapması gibi hayata geçirdiği birçok proje ile takdir topluyor” ifadelerini kullandı.
PROJELERİ ANLATTI
Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş ise, kentte 1999 yılından bu yana yayalaştırma programları uygulandığına dikkat çekerek, “1999’dan itibaren Eskişehir’de bir yayalaştırma projesi başladı. Kaldırımların genişletilmesi, yolların tek yön haline dönüştürülmesi ve araçlara mümkün olduğu kadar daha az yer ayrılmasıyla yayalaştırma programları uyguluyoruz. Bu da vatandaşların rahat bir yürüyüş yapmalarını sağlıyor. Umuyorum yayalaştırmayla birlikte bisiklet ulaşımını da kolaylaştırmayı başaracağız. Kolay ulaşım, rahat ulaşım, ekonomik ulaşım ve sağlıklı ulaşımı da tam anlamıyla hayata geçireceğiz diye düşünüyorum” diye konuştu.
ATIKLAR TOPLANACAK
Öte yandan yarın saat 11.00’de Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenecek “Let’s Do It” etkinliği ile Muttalıp Açık Otopazar arkasındaki atıklar toplanacak. Etkinlik için aynı gün saat 10.00’da Tepebaşı Belediyesi hizmet binası önünde buluşulacak. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi