KOMİSYON CİNAYETİ

Videoyu Aç KOMİSYON CİNAYETİ
A
a

Afganistan uyruklu Malik Gülen’i satırla öldüren sanık B.T, 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Afganistan’daki ailesine Gülen aracılığıyla para gönderdiğini anlatan B.T, Gülen’le aralarında komisyon ücreti nedeniyle tartışma çıktığını bu nedenle Gülen’i öldürdüğünü söyledi.

3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Malik Gülen’i (27) öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık B.T. (22) ile tarafların avukatları katıldı. Karar öncesi son sözleri sorulan B.T, Gülen’i Afganistan’dan tanıdığını, Eskişehir’de zaman zaman görüştüklerini söyledi.
TARTIŞMA ÇIKTI
B.T, ailesinin Afganistan’da olduğunu belirterek, şunları dile getirdi: “Türkiye’ye kaçak yollardan girdiğim için yasal olarak Afganistan’daki aileme para gönderemiyordum. Malik, kaçak yollardan aileme göndermek istediğim parayı ulaştırıyordu ancak yüksek oranda komisyon alıyordu. Geçen yıl temmuz ayında Malik’i konuşmak için telefonla aradım. Kız kardeşimin evine gittik. Burada aramızda aldığı komisyonların iadesi konusunda tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Malik bıçakla saldırdı. Yere düştük. Koltuğun altında bulunan ve sonradan farkına vardığım satırla Malik Gülen’e vurdum. Yere düştü ve bayıldı. Ne yapacağımı şaşırdım. Maktulden korktuğum için onu kabloyla boğdum. Cesedi evin odunluk kısmına götürdüm.”
18 YIL HAPİS
Cinayetin ardından Kırşehir’deki arkadaşının yanına gittiğini anlatan B.T, arkadaşının polise teslim olmasını söylediğini belirtti. Sanık B.T, şunları ifade etti: “Arkadaşım bana polise teslim olmamı söyledi. Üç gün burada kaldıktan sonra Eskişehir'e döndüm. Maktulün ailesi Taliban mensup olduğu için öldüğü duyulursa beni öldürecekleri korkusuyla teslim olamıyordum. Cesedi bu sebeple ortadan kaldırmaya karar verdim. O zamana kadar cesedi kimse fark etmemişti. Cesedi kimsenin olmadığı bir zamanda böldüm, bavullara koydum. Bu haliyle odunlukta bekledi. Aslında yaptığımdan dolayı çok pişmanım.” Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı 18 yıl hapse mahkum etti.
Burayı kutu yapalım
Olayın geçmişi
Afganistan uyruklu Malik Gülen, Erenköy Mahallesi Bozkaya Sokaktaki tek katlı evde çıkan tartışmada aynı ülke vatandaşı B.T. tarafından satırla öldürülmüştü. Gülen’in cesedini parçalayıp valizlere yerleştiren zanlı, Asayiş Şubesi Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanmış, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi