Komplo olabilir!

Videoyu Aç Komplo olabilir!
A
a

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında AK Parti grubunun Kalabak suyu damacanasından hortum çıkması sorusuna yanıt veren Yılmaz Büyükerşen, “Bunun bir komplo olması üzerinde duruluyor. Soruşturma açıldı, teftiş kurulu ilgileniyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantılarının ilki gerçekleşti. Toplantıda 19 madde ve gündeme ilave 12 madde görüşüldü. Gündem maddeleri toplu olarak ilgili komisyonlara havale edildi. Gündemin 24. Maddesinde yer alan; Kazakistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 30. Yılında kardeş ülke Türkiye’nin gözde şehirlerinden Eskişehir’de Kazakistan ve ya Atayurdu temsilen uygun görülen cadde, sokak veya park gibi noktalara isim verilmesi hususunda işlemlerin başlatılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yetki verildi. Büyükerşen Kazakistan Büyükelçiliği tarafından önerilen isimlerin edebiyatçı ve şairlerden oluştuğunu ifade ederek, Nur Sultan Nazarbayev isminin aklından geçen isim olduğunu söyledi.
CİDDİ BİR SORUŞTURMA
AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan gündem dışı söz alarak, Kalabak Suyu damacanasının içerisinden çıkan hortum ve Estram’da işçilerin aldığı grev kararı ile ilgili soru yöneltti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen bunun bir komplo olacağı üzerinde durulduğunu ve soruşturmanın başlatıldığını belirterek, “Söylediğiniz vaka gerçektir. Böyle bir olay var ve bu olabilir fakat ESKİ Genel Müdürümüz Oğuzhan Özen hemen müdahale etmiştir.Şimdi burada damacana dört safhada bir zincir şeklinde gidiyor. Dört kişinin görmediği konusu ciddi bir soruşturmanın açılmasına neden olmuştur. Bunun bir komplo olması üzerinde duruluyor. Soruşturma açıldı, teftiş kurulu ilgileniyor.Bir veya birden fazla kusurlu görülen kişiler hiç acımadan işten atılacaklardır” diye konuştu.
GALİP GELECEĞİZ
Otobüs ve tramvayların ESTRAM şirketine bağlı olduğundan söz eden Büyükerşen, grev kararının Eskişehir halkına zarar vereceğini söyledi. Sendikanın vatandaşın durumunu düşünmediğini vurgulayan
Büyükerşen, “Direniriz direnebileceğimiz yere kadar. Belki biraz pazarlık küçük de olsa bulunabilir ama grev ilan etmelerini doğrusunu isterseniz hazmedemiyorum. Bugüne kadar kaç yıldır istedikleri, veriliyordu alınıyordu. Terazinin iki tarafı olabildiğince dengeye geliyordu ama biz yine bir parça zarar etmekteydik sineye çekiyorduk onu. Durum budur. Eskişehirliler bir tanısınlar bunu. Ama zaten nasıl kanunlar değişti ona da aklım ermiyor. Eskiden kamu yararına toplu taşımacılık kent içinde sendikalar grev yapamazlardı, yasaktı. Düşünün okullar başlamış, çocuklar okula gidecekler, öğretmenler ve okuldaki çalışanlar memurlar vaktinde gidecekler vaktinde gelecekler. Öyle bir grev yapacaklar ki allak bullak olacak şehirde her şey. Sendika da genel kurulunda diyecek ki bakın grev yaptım direndim de size şunu sağladım bunu sağladım yine bizi seçin. Yani üzülerek ifade ediyorum, kullanmak da istemiyorum ama sendika ağalığını bir ara unutmuştu bu toplum. Şimdi yeni baştan emareleri var. Hep birlikte olabilirsek belediye olarak belediye meclisi üyesi olarak bunlara karşı, ben galip geleceğimize eminim. Kamu yararına trenler greve gidemezdi. Çünkü şehirleri felç edeceksiniz. Bunu göze alan sendikacılarla karşı karşıya olduğumuzu bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi