Konserler devam ediyor

Videoyu Aç Konserler  devam ediyor
A
a

Odunpazarı Belediyesi, instagram hesabı üzerinden yaptığı yayınlara Pinhâni’nin solisti Sinan Kaynakçı ile devam etti. Ertesi gün ise Mazlum Çimen, sosyal medya üzerinden Eskişehirlilere konser verdi.

“Koronaya Karşı Yaşasın Hayat” sloganı ile gerçekleştirilen Instagram Konserlerinin moderatörlüğünü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt yapıyor. İkincisi gerçekleştirilen konserde, Başkan Kurt’un konuğu sevilen müzik grubu Pinhâni’nin solisti Sinan Kaynakçı oldu.
DAYANIŞMA ÇAĞRISI
Konser öncesinde Başkan Kurt, Aşevi’nin banka hesaplarının İçişleri Bakanlığı tarafından bloke edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bu durumun çalışma azimlerini kırmadığını belirten Başkan Kurt, aksine daha çok çalışma şevki verdiğini söyledi. İçişleri Bakanlığı’nın bu kararı sonrasında Aşevi’ne yapılan ayni yardımların arttığını kaydeden Başkan Kurt, bu zor günlerin dayanışma ile atlatılabileceğine dikkat çekerek, vatandaşlara dayanışma çağrısı yaptı. Başkan Kurt, bu açıklamasının ardından Sinan Kaynakçı’yı yayına davet etti. Konserine, “Ne Güzel Güldün” adlı şarkı ile başlayan Kaynakçı, konserine sevilen şarkı ve türkülerle devam etti. Kaynakçı, konserini Başkan Kurt’un da isteği olan bir Kırım Türküsü ile sonlandırdı.
SEVİLEN ŞARKILAR
Pinhani’nin solisti Sinan Kaynakçı’nın ardından ertesi akşam ise sevilen sanatçı Mazlum Çimen, instagram konserlerinin konuğu oldu. Başkan Kurt, yayın öncesinde yaptığı konuşmada sokağa çıkma yasağına değindi. Başkan Kurt, konuşmasının ardından sevilen sanatçı Mazlum Çimen’i yayına aldı. BMazlum Çimen konserine “Yeşil Ördek Gibi Daldım Göllere” adlı türkü ile başladı. Çimen, konserine 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamında kaybettiğimiz babası Nesimi Çimen için söylediği “Sen Benden Gittin Gideli” isimli şarkı ile son verdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi