Konteyner bile bulamayabiliriz

Videoyu Aç Konteyner bile bulamayabiliriz
A
a

Son dönemde artan kira ve konut fiyatları birçok vatandaşın barınma sorunu yaşamasına neden oldu. İlerleyen dönemde barınma sorununun daha da büyüceğini belirten Eskişehirli vatandaşlar, “İnsanlar çadırda, konteynerde yaşamayı düşünüyorlar. Ama ileride konteyneri da bulamayabilir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Artan kira ve konut fiyatları nedeniyle Türkiye’de birçok vatandaş barınma sorunu yaşamaya başladı. Aldığı maaşla geçinememekten dert yanan vatandaşlar, Eskişehir’de bütçelerine uygun kiralık ya da satılık ev bulmakta zorlandıklarını ifade etti. Oğlunun 4 yıllık evli olduğunu ve yüksek kiralar nedeniyle 4 yılda 4 kez ev değiştirdiğini anlatan Nazile Dobrişah, insanların artık kiraya çalıştığını belirtti.

Semih Dinçer

“Bir artı bir evde kirada oturuyorum. İnsanların durumu çok kötü. Resmen soygun düzenine dönmüş kira. Korkuyorum evden çıkmaya. Emekliyim. Tek başımayım geçiniyorum. Ama aileler geçinemez. Böyle bir düzen olamaz. Türkiye’de barınma sorunu var. İnsanlar çadırda yaşamayı düşünüyorlar. Asgari ücretle, emekli maaşıyla bu kiralar ödenmez.”

Muhsin Demirkol

“Kendi evimde oturuyorum şu an ama yıllarca kirada oturdum. Son dönemde çok arttı kiralar. Türkiye’de ileride çok büyük sorun olacak barınma. Hem barınma, hem üretim sıkıntı. Devlet, TOKİ aracılığıyla dar gelirlilere, garibanlara bol bol ev yapacak ve uygun fiyatlara verecek. Bizi yakında barınma sorunu bekliyor. Seneye, bu zamanları arayacağız kira konusunda.”

Hanife Nur Sarıtaş

“Bana göre de çok yüksek. Ben öğrenciyim. Çevremdeki arkadaşlarım da ev bulmakta çok zorlanıyor. Bir öğrenci olarak başka şehirde okuduğunuzda kiralar yüksek. Yetişkinler için de zor. Ülkenin genel olarak ekonomisi sıkıntı. Bence ileride insanlar kiralardan ötürü barınma sorunu yaşayacak. Ama yönetim değişirse bir şeyler değişebilir.”

Nazile Dobrişah

“Çok zor. Geçinmek de zor kira ödemek de zor. Oğlum asgari ücretle çalışıyor. Şu anda kirası uygun ama ev sahibi 1 ay sonra kiraya artır dese ne yapacak bilmiyor. Biz de destek olmaya çalışıyoruz. İnsanlar kiraya çalışıyor. Herkesi barınma sorunu bekliyor. İleride konteyneri da bulamayabilir insanlar. 4 yıllık evli. 4 yılda 4 kere ev değiştirdi kira fiyatları yüzünden. Yetmiyor çünkü.”MELTEM KARAKAŞ
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir