KOOPERATİF ATAĞI

Videoyu Aç KOOPERATİF ATAĞI
A
a

Kırsal kalkınmanın ana unsurlarından ve lokomotifi olan kooperatifçilik, Seyitgazi Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan S.S. Seyitgazi İlçesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile hayata geçti.

2019 yılı Aralık ayı içerisinde kurulan kooperatifin ilk genel kurul toplantısı yapıldı. Seyitgazi ilçesinin kalkınması amacıyla kurulan, S.S. Seyitgazi İlçesi Kalkınma Kooperatifinin ilk etaptaki çalışma bölgeleri Seyitgazi ilçesi, Kırka, Sancar, Yazıdere ve Arslanbeyli mahalleleri olacak.

KALKINACAĞIZ
Kooperatif hakkında bilgiler aktaran Başkan Mesut Atlı, “Yerel potansiyelin ortaya çıkartılıp, her anlamda kalkınmanın ve refah seviyesinin arttırılması gerekmektedir. Bizler, bölgemizin tarım, hayvancılık, tarihi, dini ve doğal düzeninin potansiyelini ortaya çıkartıp, bölge halkımızın kalkınması ve refahı için harekete geçirebiliriz” dedi.

KALİTE ARTACAK
“Ürettiğimiz ürünleri, mümkün olduğunca mamule dönüştüreceğiz” diyen Atlı, “Kadınlarımızın üretim potansiyeli ortaya çıkarılıp kazançtan pay alarak, yaşam kalitesini arttıracağız. Ortak üretim araçları ile maliyetleri düşüreceğiz. En önemlisi de her şeyimizi ortaya koyarak ürettiklerimizi gerçek değerinde pazarlayacağız.Gücümüze güç, heyecanımıza heyecan katacak üretici ortaklarımız, belirlediğimiz hedeflerimize kısa sürede ulaşacağımıza inancım tamdır” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi