Kooperatiften büyük hizmet

Videoyu Aç Kooperatiften büyük hizmet
A
a

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 2017 yılında hazırlıklarına başladığı 22 ton saat kapasiteli dikey kurutma makinası, 250 tonluk yaş bekletme silosu ve bin tonluk kuru mısır deposuna sahip kurutma tesisi hizmete açıldı.

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi 2018 yılında 7 bin 500 dekar alanda tohum, ilaç ve gübre vererek taahhüt karşılığı ekiliş yaptırıp, hasat döneminde kurutarak mahsulünü aldı.
 
ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ
 Açılışta konuşan Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ünal, “Göreve geldiğimiz günden itibaren adım adım hedeflerimize de yatırımlarımıza da hız kazandırdık. Siz değerli ortaklarımıza kalite-cazip fiyat-devamlılık anlayışı çerçevesinde hizmet etmeyi sürdürüyoruz. 1951 yılından günümüze bir çiftçi kuruluşu olarak çiftçimizin yanında yer alan, çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu girdiyi en uygun fiyata ve zamanında tedarik ön planda tutan anlayışla amaç daha iyiye daha güzele çiftçimizle el ele birlikte yürümektir. Bu politikamızın sonucu olarak yine yatırımına 2017 yılında başladığımız mısır kurutma tesisimizi bugün hizmete açmış bulunmaktayız” diye konuştu.
 
YATIRIMLARLA TAÇLANDIRDIK
Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Demirtaş da şunları söyledi: “Yönetime geldiğimiz günden bu güne Pancar Kooperatifimizle, Eskişehir çiftçimize daha fazla nasıl katkı sağlayabiliriz sorusuna cevap arıyoruz. Her geçen sene kendimizi daha fazla geliştirerek hep yeni şeyler söylemenin gayretinde olduk. Ekonomik anlamda göreve geldiğimiz günden bugüne kooperatifimizi her yıl daha ileriye götürmek için uğraş verdik. Her yıl yakalanan başarı ve kârı da ortaklarımıza nasıl daha faydalı olabiliriz düşüncesiyle yaptığımız yatırımlarla da bunu taçlandırdık. Bizim çiftçilerimiz dünyanın en kanaatkar ve en fedakar çiftçileridir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi