Korkunç bir tablo yok!

Videoyu Aç  Korkunç bir tablo yok!
A
a

Siyah-Kırmızılı kulüpte Mali Genel Kurul eğer çoğunluk sağlanırsa 27 Mayıs’ta yapılacak. Kulübün borcunun 270-290 Milyon TL bandında olması bekleniyor. Eskişehirspor’un mali tablosu bulunduğu lige göre kötü ancak korkunç bir tablo değil. İşin içinden çıkılamayacak, ‘Kulübü kapatın’ dedirtecek bir borç değil.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gözler 27 Mayıs’ta
Siyah-Kırmızılı camiada gözler 27 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Olağan Mali Genel Kurul ve 19.00’daki Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a çevrildi. Henüz aday çıkmazken oklar mevcut yönetimin devam edeceğini gösteriyor. Bunun yanı sıra camianın birdiğer merak ettiği konu ise işin mali kısmı.
 
Kulübe destek yok!
Başkan Mehmet Şimşek Eskişehirspor’un mevcut borcunun yönetilebilir bir borç olduğunu birkaç kez üstüne basa basa söylemişti. Siyah-Kırmızılı kulübün şüphesiz en büyük sorunu içinde bulunduğu yaklaşık 280 Milyon TL’lik borç değil. Sorun, kulübün yeterli desteği görmemesi, gelirinin olmaması ve transfer tahtası konusunda kaderine terk edilmesi… Geçen se ne 246 Mil yon TL’ydi Eskişehirspor’da geçen yıl yapılan Mali Genel Kurul’da kulübün borcu 246 Milyon TL olarak açıklanmıştı. Göreve gelen Mehmet Şimşek başkanlığındaki yönetim, yaklaşık bir yıllık görev süresi boyunca sportif olarak takımın küme düşmesini engelleyemese de 40-45 Milyon TL (genellikle yerli dosyalar) borç azaltmayı başardı. Bu sene 280 Mil yon TL civarında Geçen yıl Mali Genel Kurul’un yapıldığı dönemlerde Euro kuru 9 TL civarındaydı. Bugünlerde ise Euro kuru 17 TL’ye dayandı. 15-16 adet Euro üzerinden borç dosyası olan Eskişehirspor’un borcu ne yazık ki geçen seneki rakama göre daha da arttı. Edinilen bilgilere göre Eskişehirspor’un borcunun 270 ile 290 Milyon TL arasında açıklanması bekleniyor.
 
Borcun artmasının nedenleri
Siyah-Kırmızılı kulübün borcunun geçen seneye göre yaklaşık 40 Milyon TL artması bekleniyor. Borcun artmasının nedenlerinden biri yeni eklenecek dosyalar ve dosya masrafları olacak. Diğer büyük neden ise kur farkı. Mevcut yönetim 1 yıllık süreçte 40-45 Milyon TL’lik borç azaltmasaydı önümüzdeki Mali Genel Kurulda borç 320 Milyon TL’lere ulaşacaktı.
 
Yaprak kımıldamıyor
Süper Lig ekipleri milyar TL’lik borçlarla yaşarken, Eskişehirspor 280 Milyon TL civarındaki borcuyla kaderine terk ediliyor. Şehir bir araya gelebilse, güç unsurları Eskişehirspor’un çevresinde toplanabilse bu kulüp ayağa kalkabilir. Ancak ne yazık ki genel kurul kararı alındığı günden bu güne kadar şehirde Eskişehirspor adına yaprak kımıldamıyor.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir