Korona Sürecinde Sarıcakaya’Da Sebze İhracatı Devam Ediyor

Videoyu Aç Korona Sürecinde Sarıcakaya’Da Sebze İhracatı Devam Ediyor
A
a

Eskişehir’İn Sarıcakya İlçesinde Üretilen Yeşilliklerin İhracatı Korona Virüs Sürecinde De Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Eskişehir’in Sarıcakya ilçesinde üretilen yeşilliklerin ihracatı korona virüs sürecinde de hız kesmeden devam ediyor.
Türkiye’nin yeşillik ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Sarıcakaya’da ihracat 365 gün devam ediyor. Korona virüs salgınıyla savaşılan bu günlerde de Sarıcakayalı çiftçiler üretimlerine ara vermeden devam ediyor. Sarıcakaya halinde her gün İstanbul, Ankara gibi şehirlere kamyonlarla mal gönderilirken, fiyatlarda ise herhangi bir artış yapılmıyor. Her gün birçok şehre mal gönderdiklerini söyleyen hal çalışanları, üretimin durmayacağını ve ihracata devam edeceklerini ifade ediyor.

“Çiftçilerimiz üretiyor, biz de sevkıyatımıza devam ediyoruz”
Halde çalışan Mehmet Kahya, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlere her gün tırlarla yeşillik gönderdiklerini ifade ederek, “Bu süreçte Cumhurbaşkanımızın ‘üretim durmayacak’ uyarısı üzerine çiftçilerimiz büyük bir gayretle çalışıyorlar. Böyle olduğu için biz de sevkıyat yapmak zorundayız. Biz burada günde iki kamyon mal sarıyoruz. Yan tarafımızdaki iki arkadaşımız da bizler gibi 2’şer kamyon mal sarıyorlar. İstanbul’a 6 kamyon mal gidiyor. Bir iki kamyonda Ankara’ya gidiyor. Parça parça Bursa, Konya, Kütahya gibi şehirlerimize gidiyor. Tere, roka, soğan, ıspanak yeşillikte aklınıza gelebilecek her şeyi üretip gönderiyoruz. Korona virüs sebebiyle de durmadı. Üretime ve göndermeye devam ediyor. Hiçbir sıkıntı yok yeşilliklerde. Gayet bol. Bir araba daha saracağız bundan sonra. Komşularımız da öyle. Çalışan arkadaşlarımızın da hepsi burada. Çiftçilerimiz üretiyor, biz de sevkiyatımıza devam ediyoruz. Hiçbir sıkıntı yok. Zincir bozulmadan devam ediyor” dedi.

“Çiftçimiz hiç durmadan çalışıyor”
Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam ise “Sarıcakaya yeşillik üretiyor. İstanbul’a belki yüzde 40 oranında ihtiyacını Sarıcakaya karşılıyor. Bir taraftan da Ankara’ya gidiyor. Üretim ve tüketim devam ettiği sürece biz de ürün sevkimize devam ediyoruz. Akşamları hal vasıtasıyla ürünlerimiz gönderiyoruz. Domateslerimizin ve yaza çıkacak ürünlerimizin de dikim ayı. Çiftçimiz çalışıyor. Yaş kriterine bakmadan herkes çalışıyor. Dün bir arkadaşımız geldi. 600 bin biber fidesi dikmiş. Bu ciddi bir üretim. Bizim 365 gün üretimimiz devam ediyor. Çiftçimiz hiç durmuyor. 65 yaşını aşmış olsa bile vatandaşlarımız çalışıyor ve üretiyorlar” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi