Koronavirüs satışı artırdı

Videoyu Aç Koronavirüs satışı artırdı
A
a

Koronavirüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler bisiklete yöneldi. Bu da bisiklet satışlarında artış yaşanmasına neden oldu.

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını ülkemizde de etkili olmaya başlamasıyla vatandaşların alışkanlıkları değişti. Salgından kaynaklı toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler bisiklete yöneldi. Bu da bisiklet satışlarında artış yaşanmasına neden oldu. 

KAPIDA SIRA OLUŞTU

Bisiklet satışı gerçekleştiren Asuman Babıl, “Özellikle dün yaşadık. Çocukların izin gününden kaynaklı çok yoğunluk oldu. İnsanlar koronavirüsten kaynaklı yaklaşık 2 aydır evinde kapalı. Dün çocukların bir günü boştu, insanlar kapıda sıra oluşturdu. İnsanlar da artık toplu taşımaya binmek istemiyor. Sosyal aktivite de kalmadı. Ailesiyle birlikte zaman geçirecekleri yerlerin neredeyse hepsi kapalı. Bunun için en güzel şey bisiklet. Bisikletle birlikte insanlardan uzak doğa ile buluşma fırsatı oluyor. Diğer günlere göre de düşünürsek virüs satışları artırdı” dedi.

PARK YERİ VE YOL YAPILSIN

Babıl ayrıca hem vatandaşların hem de kendisinin isteği olduğunu belirterek yetkililere seslendi. Babıl, “Bu bisiklete 7 bin lira veriyoruz.  Ama park edecek yer bulamıyoruz. Ağaca bağlayamıyoruz, direğe bağlayamıyoruz yasak. Çalınacak korkusu da var. Bu konuda isteğimiz var. Nasıl araçlara otopark yapılıyorsa bisikletlere de park yeri yapılması gerekiyor. İkinci isteğimiz de yollarımız. Bisiklet yolu yapılması gerekiyor” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi